Anime Saç Çizimi – Kadın ve Erkek Manga Saç Modelleri

Anime saçları belki de anime karakterlerinin en ikonik yönüdür; bu yüzden anime karakterlerinin nasıl çizileceğini öğrenmek istiyorsanız bu önemli bir beceridir. Anime kız ve anime erkek saçları için çizim sürecinin aynı olduğunu göreceğiz. Anime karakterleri oldukça çift cinsiyetlidir ve birçok açıdan saç, karakterlerin cinsiyetlerini bağlamsallaştıran bir faktör haline gelir. Ayrıca hem kadın hem de erkek anime karakterleri için anime saçı tasarlamanın farklı yolları vardır, bu da anime saç stilleri çizmeyi çok ilginç hale getirir.

Anime Saç Çizimi

Anime Saç Çizim Rehberi

Bu kılavuzda hem anime kız saçı hem de anime erkek saçı nasıl çizileceğini öğreneceğiz. Yüzün temel yapısında nasıl oluşturulacağını öğreneceğiz ve ardından kadın ve erkek anime saç modelleri için saç çizgisi çizmeye geçeceğiz. Anime karakterlerinde doğal ve kusursuz görünecek şekilde saça nasıl şekil vereceğimizi öğreneceğiz. Kadınlar ve erkekler için iki benzersiz anime saç çizimine bakacağız, böylece farklı stilleri ve bunların anime karakterlerine nasıl uyduğunu keşfedebiliriz. Artık ne bekleyeceğimizi bildiğimize göre, anime saç stillerinin nasıl çizileceğine ilişkin eğitime başlayalım.

Kadın anime saç stilleri çizmek için adım adım talimatlar

Saçın yapısını vurgulamak için çizgi çalışmasının potansiyelini keşfederek daha gerçekçi bir saç oluşumuna bakalım. Karakterin tüm estetiğini değiştirebilecek bir saç modeli ekleyerek karakterin nasıl geliştirilebileceğine bakalım.

Adım 1: Anime Karakterinin Yüzünün Taslağını Çizme

Saç çizmek anime türünde izole bir görev değildir. Karakterimizin neye benzeyeceğini ve saçın genel estetiğine nasıl katkıda bulunabileceğini bilmek istiyoruz. Farklı özellikleri tanımlamak için basit bir daire ve ızgara çizimiyle başlayabiliriz.

Anime Saç Çizimi 1

Daha sonra ızgarayı kolayca silebilir ve ızgaranın hayalet çizgilerini kullanarak yüz özelliklerini belirleyebiliriz. Karakterin gözleriyle başlamak ve yüz yapısını şekillendirmek her zaman iyidir.

Anime Saç Çizimi 2

Saçları detaylı bir şekilde çizeceğimiz için gözlere biraz detay verdiğimizden emin olmak istiyoruz. Karakter tasarımının tutarlı olduğundan emin olmak istiyorsunuz.

Anime Saç Çizimi 3

Karakterin burnunu ve gözlerini çizerek başlayabiliriz. Kadınsı özellikler söz konusu olduğunda dudakların daha hacimli olmasını istediğimizi unutmayın. Ayrıca burnun çok sağduyulu olmasına ve çene hattının ince ve narin olmasına da dikkat etmeliyiz.

Anime Saç Çizimi 4

Kadın karakterimizin kadınsı özelliklere sahip olmasını sağlarsak saç modeli de kadınsı olarak bağlamsallaştırılacaktır. Elbette bir saç modeli bunu kendi başına yapabilir ancak karakter tasarımında birden fazla faktörle çalıştığımızda saç modeli biraz daha öne çıkıyor.

Anime Saç Çizimi 5

Adım 2: Anime Karakterinin Saç Çizgisini Çizmek

Şeklin temel taslağını aldıktan sonra artık saç çizgisini çizebiliriz. Saç çizgisini çizerek saçın baş çevresinde ve yüz yapısında nasıl şekilleneceğini belirleyebilirsiniz.

Anime Saç Çizimi 6

Ayrıca kulaklar gibi çevreleyici özellikler de ekleyebiliriz çünkü bu, saç çizgisinin başın yan tarafında nasıl oluştuğuna dair daha fazla bağlam sağlar. Saç çizgisi ve kulaklar, saçı çizmek için referans noktası görevi görür. Buradan saç yapısını hafifçe çizmeye başlıyoruz.

Anime Saç Çizimi 7

Adım 3: Anime Karakterinin Saçını Çizmek

Şimdi karakterin saçını çiziyoruz ve kaküllerle başlıyoruz. Hacim ve yükseklik hissi vermek için saç her zaman kafa derisinin biraz üzerinde yüzmelidir. Yüzün yanına düşen genel şeritleri çizerek de başlayabiliriz.

Anime Saç Çizimi 8

Bu durumda, kaküller çizerek ve başın her iki yanına toplanmış saçlar çizerek karaktere kakül ve at kuyruğu veriyoruz . Kadın saçı genellikle uzun ve hacimli olduğu için saçın her zaman kafa derisinin üzerine çıktığından emin olmak istiyoruz.

Anime Saç Çizimi 9

At kuyruğundaki saçların karakterin yanına nasıl düşeceğine dair bazı genel yön çizgileri çizebiliriz. Her saç segmentinin bağlandığı veya düştüğü yöne doğru aktığından emin olmak istiyoruz.

Anime Saç Çizimi 10

Ayrıca at kuyruğundan çıkan ve yüzün her iki yanına düşen saçları da çizebiliriz, böylece bağlı saçlara biraz uzunluk vermiş oluruz. Çizgileri çok gevşek ve belirsiz tutmaya çalışın, çok fazla ayrıntıya yer vermemize gerek yok.

Anime Saç Çizimi 11

Şimdi çizimimizi biraz silmek istiyoruz çünkü daha ince bir çizim oluşturmak için bu hayalet çizgileri kullanacağız. Bu, daha ayrıntılı bir çizim katmanıyla daha iyi ve daha ince bir çizim oluşturur.

Anime Saç Çizimi 12

Adım 4: Anime Karakterinin Yüzünü İyileştirme

Artık benzersiz bir karakter tasarımı oluşturmak için yüz ve saçın birlikte nasıl çalıştığına dair temel bir taslağa sahip olmalıyız. Artık anime karakterinin tüm özelliklerini vurgulamak için taslağın ayrıntılarını iyileştirmeye başlayabiliriz.

Anime Saç Çizimi 13

Tüm yüz özellikleri üzerinde çalışmak ve karakteri, saçların yanlış görünmeyeceği şekilde tasarladığımızdan emin olmak istiyoruz. Birçok açıdan anime saçı sadece saçın kendisi ile ilgili değildir, aynı zamanda anime tarzına ve dolayısıyla karakterin yüz özelliklerine nasıl uyduğuyla da ilgilidir.

Anime Saç Çizimi 14

Adım 5: Anime Karakterinin Saçını İyileştirin

Bu noktada saça daha belirginlik kazandıracak ve onu biraz daha canlı hale getirecek bazı kalın çizgiler eklemeye başlayabiliriz. Doğru yönde daha ince çizgiler çizmek için hayalet çizgileri de kullanabiliriz.

Anime Saç Çizimi 15

Ayrımlar yaratmak için farklı bölümlerdeki çizgileri güçlendirerek de başlayabiliriz; B. Saçakların ve başın arkasındaki birbirine bağlanan saçların ana hatları. Anahat çizgilerini her bölümdeki çizgilerden biraz daha kalın tutmaya çalışın.

Anime Saç Çizimi 16

Ayrıca kaküllerin ön planda olduğunu göstermek için biraz daha detaylı, at kuyruğunun ise biraz daha az detaylı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu, anime saçının daha gerçekçi görünmesini sağlamanın ve uzun anime saçı ile kısa saç arasında derinlik yaratmanın iyi bir yoludur.

Anime Saç Çizimi 17

Saça daha fazla yapı kazandırmak için farklı bölümlere daha açık tonlar ekleyerek katmanlara çeşitlilik katabilirsiniz. Bu, uzun anime saçlarına daha fazla üç boyutluluk ve hacim kazandırır, bu da anime kızlarının saçları için iyidir.

Anime Saç Çizimi 18

İşte bu, bir kadın anime karakteriyle ilgili uzun anime saçları çizmek için birkaç temel adım. Anime saç stilleri erkek ve kadın karakterler arasında değiştirilebilir. Bu yöntem, kızlar için adım adım anime saçı çizmenin daha gerçekçi bir yoludur.

Anime Saç Çizimi 19

Erkekler için anime saç stilleri çizmek için adım adım talimatlar

Erkekler için anime saçının adım adım nasıl çizileceğini incelediğimiz benzer bir anime saç eğitimi ile devam ediyoruz. Bu kılavuzda, anime saç stilleri çizmeye yönelik iki farklı yaklaşımı öğrenebilmemiz için daha karikatürize bir stile bakacağız.

Adım 1: Anime Karakterinin Yüzünün Taslağını Çizme

Yine karakterin yüzünü çizerek başlayalım. Bunu, farklı özellikler için ızgara çizgilerini kullanarak yüzün şeklini tanımlayarak yapabiliriz. Angina, karakterin yüz özelliklerini ortalamak için gözlerden başlamak istiyoruz.

Anime Saç Çizimi 20

Bir karakterin yüzünü detaylandırarak ona ne tür bir saç modelinin yakıştığını belirleyebiliriz. Gözler özellikle önemlidir çünkü karakter için pek çok duyguyu iletirler.

Anime Saç Çizimi 21

Erkek anime karakterinin özellikleri üzerinde çalışmaya zaman ayırın. Figüre daha erkeksi bir karakter kazandırmak için gözleri daha kare, çene hattını daha köşeli yapabilirsiniz

Anime Saç Çizimi 22

Diğer bir seçenek ise dudakları daha az vurgulu bir şekilde çizmektir. Bu şekilde daha bastırılmış görünürler ki bu da erkek anime karakterlerinin ortak özelliğidir. Bunları basit çizgilerle tasarlamaya çalışın.

Anime Saç Çizimi 23

Adım 2: Anime Karakterinin Saç Çizgisini Çizmek

Anime karakterinin alnındaki saç çizgisini nasıl doldurmak istediğinizle oynayın. Saç çizgisini belirlemek için vızıltı kesimiyle karakterin nasıl görüneceğini hayal etmeye çalışın. Saç çizgisini vurgulamak ve saçın çekildiğinde nereye düşeceğini göstermek için kulaklar gibi çevreleyen özellikleri de ekleyebiliriz.

Anime Saç Çizimi 24

Ayrıca daha belirgin bir çene hattı ile çalışmayı da deneyebiliriz, bu şekilde anime karakterine daha erkeksi bir karakter kazandırmış oluruz. Onlardan memnun olduğunuzdan emin olmak için yüz özellikleri üzerinde biraz çalışmaya çalışın, böylece çizimi biraz sildiğimizde çalışmak için iyi bir referansa sahip oluruz.

Anime Saç Çizimi 25

Adım 3: Anime Karakterinin Yüzünü İyileştirme

Burada karakterin yüz hatlarını biraz silebilir ve daha sonra bunları daha ince ayrıntılarla yeniden işleyebiliriz. Yine katmanlar halinde çalışmak, özellikleri mümkün olan en iyi şekilde yakalamanın ve taslağı her katmanla iyileştirmenin iyi bir yoludur.

Anime Saç Çizimi 26

Bundan sonra yüz hatlarının görünümünden memnun olduğumuzdan emin olmak için gözlerin, burnun ve ağzın üzerinden geçebiliriz. Saçların konumunu belirlemek için saç çizgisi boyunca bazı saçların ana hatlarını çizerek de başlayabiliriz.

Anime Saç Çizimi 27

Adım 4: Anime karakterine daha az detaylı saç çizmek

Bu sefer anime karakterinin üzerine daha karikatürize ve belirsiz bir saç dokusu çizeceğiz. Anime saçı çizmenin bu yolu oldukça yaygındır ve karaktere farklı bir estetik kazandırır.

Anime Saç Çizimi 28

Bu saç stilini kahkülleri temel bir zikzak deseniyle ayarlayarak çizebiliriz. Daha sonra saçta daha az detaylı bir etki yaratmak için bu kalıbın içini doldurmaya başlayabiliriz.

Anime Saç Çizimi 29

Saça daha fazla belirginlik kazandırmak için saç yapısının ana hatlarını ve kafaya nasıl oturduğunu belirlememiz gerekir. Bu, tüm saç yapısını doldurabileceğimiz ve saça şekil vermek için pürüzlü kenarları eklemeye devam edebileceğimiz anlamına gelir.

Anime Saç Çizimi 30

Burada saçın başın etrafında nasıl durduğu ve saç stiline çok sayıda pürüzlü kenar ekleyerek saçın ne kadar dağınık veya düzgün görünebileceğiyle oynayabiliriz.

Bu, çok fazla vuruş yapmadan bir anime karakterine saç modeli vermenin harika bir yoludur. Daha az gerçekçi çizgilerle biraz daha hareketli ve karikatürize olur ancak belirli anime tarzlarıyla iyi çalışabilir.

Anime Saç Çizimi 31

Saça biraz daha şekil vermek için son çare olarak birkaç vurgu ekleyebilirsiniz. Bunlar, saçtaki hafif çizgiler veya şekiller kadar basit olabilir; bunlar, bu tür belirsiz anime saç stillerini oluşturmak için iyi çalışır.

Anime Saç Çizimi 32

Bu, süper basit ve ayrıntıya bağlı olmaktan çok şekle bağlı olan anime saç stillerine harika bir katkı olabilir. Anime saç stillerini çizmenin bu yolu, karakterin diğer özelliklerini vurgulamak için de iyidir.

Anime Saç Çizimi 33

Bu kadar! Bu, bir anime erkek veya kızın saçını biraz farklı ve daha karikatürize bir şekilde çizmenin başka bir yoludur. Farklı anime saç stillerinin figür üzerinde farklı etkileri vardır. Bu yüzden anime saç çizimleriniz için farklı seçeneklerinizin olduğundan emin olmalısınız.

Anime Boy Saç Çizimi

Hatırlanması gereken ipuçları

  • Öncelikle kafanın şeklini belirlemeniz gerekir. Kafa şekli, yüz özellikleri ve son olarak saç gibi temel bilgilerle başlayın.
  • Karakterin özelliklerini çalışın. Anime karakterlerinde saç hiçbir zaman izole bir yapı değildir, bu nedenle saçı mevcut bir çizime dahil ettiğimizden emin olmalıyız.
  • Saç çizgisinin oluşturulduğundan emin olun. Anime saç çiziminiz için saç çizgisini çizin çünkü bu, saçı karakter üzerinde daha doğru bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
  • Saçın figürü nasıl etkilediğini düşünün. Farklı saç stillerini bilmek, anime karakterleri çizerken saçlarınızla daha yaratıcı olmanıza yardımcı olacaktır.

İster uzun anime saçları, ister kısa ve dikenli saçlar çiziyor olun, her zaman farklı referanslarınızın olduğundan emin olmalısınız. Bu anime saç kılavuzu, farklı anime saç stilleri üzerinde çalışmak için harika bir referanstır ve çizim sürecini biraz daha iyi anlamak istediğinizde geri dönmeniz yararlı olacaktır. Ayrıca anime çizme konusunda da bir eğitimimiz var .

Sıkça Sorulan Sorular

Farklı anime saç stillerini nasıl çizersiniz?

Yapmanız gereken ilk şey, farklı anime saç referanslarına göz atmak. Anime saç referanslarına bakmak, farklı saç stillerinin karakteri nasıl etkilediğine dair fikir edinmenize yardımcı olabilir. Anime saç stilleri gerçekçiden karikatürize kadar değişebilir; bunların hepsi anime karakterlerinizi çizmek istediğiniz stile bağlıdır. Daha gerçekçi bir etki arıyorsanız, anime saç çiziminizde bu estetiği elde etmek için katmanlamanın daha çok bir strateji olduğunu göreceksiniz. Ancak karikatür tarzı bir çizim yapacaksanız saçlarınızı daha gevşek ve belirsiz hale getirebilirsiniz. Bu, çizgileri anime karakterinin kafasının etrafına oldukça geometrik bir şekilde çizerek biraz daha az pürüzsüz ve organik tutabileceğiniz anlamına gelir.

Kız ve erkek anime saç stillerini nasıl ayırt edersiniz?

Anime karakterleri birçok yönden çift cinsiyetli görünebilir; bu nedenle erkek ve kadın karakterler arasında ayrım yapmak zor olabilir. Ancak bir karakteri erkek ya da kadın olarak tanımlayabilen ince yüz özellikleri, kıyafet seçimleri ve belirli yüz özellikleri vardır. Saç stilleri de buna katkıda bulunabilir ve en bariz şekilde anime saç stillerini erkek ve kadın karakterler arasında ayrım yapmak için kullanabiliriz. Bunun bariz yollarından biri uzunluktur: erkek karakterlerin saçları genellikle daha kısa, kadın karakterlerin saçları ise genellikle daha uzundur. Bu, yüz özellikleri nötr ve çift cinsiyetli olduğunda cinsiyeti belirlemenin iyi bir yoludur.

Related Posts