Anime Yüzü Nasıl Çizilir – Kolay Talimatlar

Anime yüzleri, çeşitli özellikleriyle onları diğer batılı çizgi film karakterlerinden ayıran benzersiz bir estetiğe sahiptir. Anime kafalarının nasıl çizileceğini öğrenmenin farklı stilleri ve yolları da vardır. Bu kılavuzda anime yüzleri çizmeye bakacağız ve anime özelliklerini tanımlayabileceğimiz bazı benzersiz yolları inceleyeceğiz.

Anime yüzleri çizmek için kolay bir rehber

Bu kılavuzda ilginç anime yüzleri çizmenin temellerini ele alacağız. Anime yüzlerinin nasıl çizileceğini öğrendiğimizde hem anime kız yüzlerini hem de anime erkek yüzlerini nasıl çeşitlendirebileceğimize bakacağız. Bu kılavuz bize süreci birkaç basit adımla gösterecek ve güzel anime kız ve erkek yüzleri çizmek için bize araçlar verecek.

anime yüz çizimi

Bu anime yüz çizim kılavuzu dijital bir cihaz kullanılarak oluşturulmuştur ancak tüm çizim işlemleri geleneksel çizim malzemeleri kullanılarak da yapılabilir. Elinizde bulunan tüm malzemeleri kullanabilirsiniz çünkü animenin temel kafa oluşumlarını ve yüz detaylarını ele alacağız.

Anime yüzlerini çizmek için adım adım talimatlar

Bu anime yüz çizim kılavuzunda, temel anime kafalarının ve yüzlerinin farklı stil ve şekillerinin nasıl formüle edileceğine bakacağız. Böylece bir anime kızının yüzünü ve kafasını, ayrıca erkek yüzlerini ve kafa şekillerini farklı şekillerde nasıl şekillendireceğimizi öğreneceğiz. Çeşitli özelliklerin yerleşimini belirlemek için Loomis Yöntemi’nden bazı basit kuralları kullanacağız, ardından onlara benzersiz kafa şekilleri bağlamında benzersiz anime benzeri özellikleri nasıl verebileceğimize bakacağız.

Basit karikatür tarzında bir kadın figürü çizmek

Farklı yüz özelliklerini yerleştirmemize yardımcı olması için Loomis yönteminden bazı yönergeleri kullanarak çok özel bir tarzda bir anime kızının kafasını çizerek başlayacağız. Anime, daha karikatürize yüz özelliklerinden gerçekçi yüz özelliklerine geçebilir.

İlk anime kafa çizimimizde birkaç karikatürize özellik ile basit bir şekilde başlayalım.

Adım 1: Kafa şeklini çizin

Anime tabanlı kafa yapısının temel oluşturma sürecini anlayarak başlayalım. Bunu yapmanın birçok yolu var. Bu durumda farklı özellikleri belirlemek için Loomis yöntemini kullanacağız.

anime yüz çizimi 1

Adım 2: Yüz özelliklerinin çizilmesi

Devam edersek öncelikle bir kadın figürü çizip, gözle başlayacağız. Gözler birçok şekilde çizilebilir ve şekline göre farklı ifadeler taşıyabilir. Bu durumda yuvarlak göz şekliyle şok edici bir ifade yaratabiliriz.

anime yüz çizimi 2

Farklı yüz özelliklerini nasıl tasarlayabileceğimizi anlamak için temel şekiller kavramını kullanabiliriz. Bu durumda benzersiz bir şok ifadesi belirlemek için dairesel şekilleri kullanabiliriz.

anime yüz çizimi 3

Ayrıca burnu zarif tutabilir ve kafa yapısının etrafında bir saç modeli uygulayabiliriz. Daha kadınsı görünmeleri için kirpikler de uzatılabilir ve karakterin bakış açısına göre saçlar şekillendirilebilir.

anime yüz çizimi 4

3. Adım: Ayrıntıları ve özellikleri hassaslaştırın

Artık figürümüze biraz gölge vermeye ve çeşitli detaylara daha fazla şekil vermeye başlayabiliriz. Daha kadınsı özellikler yaratmanın birçok yolu vardır, örneğin: B. narin bir burun, daha uzun kirpikler ve daha uzun bir saç modeli.

anime yüz çizimi 5

Anime karakterleri genellikle iki cinsiyet için uygundur , böylece tüm özellikler karaktere benzersiz bir kadınsı veya erkeksi nitelik yaratmak için birleşir. Tabii ki bu detayları saklayabiliriz veya sadece farklı anime stilleri yaratabiliriz.

anime yüz çizimi 6

Daha detaylı bir kadın figürü çizmek

Anime kız yüzlerinin nasıl çizileceğini öğrenmenin birçok yolu vardır. Artık temel yaratım sürecini anladığımıza göre, bambaşka bir tarzda başka bir karaktere bakalım.

Bu sefer karakter, genel anime estetiğinin tarzını değiştiren farklı ayrıntılara ve benzersiz özelliklere sahip olacak.

Adım 1: Kafayı şekillendirin

Yine Loomis yöntemi farklı anime yüzleri ve kafaları için benzersiz bir bakış açısı oluşturmamıza yardımcı oluyor. Bu durumda, bu ızgara çizgilerini kullanarak kafayı üstten perspektiften şekillendireceğiz.

anime yüz çizimi 7

Daha sonra farklı yüz özelliklerini en temel biçimleriyle oluşturmaya başlayabiliriz. Yine her özelliğin kadınsı özelliklerini düşünmek önemlidir.

anime yüz çizimi 8

Anime kız yüzlerinde yüz özellikleri genellikle masumiyeti çağrıştıracak kadar yumuşaktır. Ancak bazen daha incelikli ifadeler oluşturmak için yüz ifadeleri arasında benzersiz kombinasyonlarla oynayabiliriz.

anime yüz çizimi 9

Adım 2: Yüz özelliklerinin çizilmesi ve ayrıntıların ve özelliklerin iyileştirilmesi

Bu durumda kadınsı bir göz kalitesi önermek için yuvarlak şekli kullanabiliriz. Ancak ifadenin tarafsızlığını korumak için, gözlerin daha az masum veya çocuksu olduğunu ima edecek şekilde göz şeklini daha oval de yapabiliriz. Yüzün daha yaşlı ve daha şehvetli görünmesi için dudaklara gölgeleme yaparak hacim kazandırabiliriz. Kaşların şekli de oldukça nötr kalabilir, bu da figürün daha sofistike görünmesini sağlar.

anime yüz çizimi 10

Daha genç ya da yetişkin görünebilecek karakterin olgunluğunun belirlenmesinde saç modeli de büyük rol oynuyor. Bu noktada gelin saç stillerinin kombinlerine ve nasıl eşsiz bir estetik oluşturduklarına bakalım.

anime yüz çizimi 11

Sade bir üslupla erkek karakterlerin çizilmesi

Farklı manga türlerinden daha modern anime tarzlarına kadar, bir karakteri basit özelliklerle tanımlamanın birçok yolu vardır.

Bazı durumlarda çizgilerin kullanımı ve bunların stili nasıl belirlediği de söz konusudur.

Adım 1: Kafayı şekillendirin

Burada da şekli çizeceğimiz açıyı seçiyoruz ve bu durumda şekli yandan görünümden çizebiliriz. Buradaki fikir, kafa yapısını tasarlarken karakterin kişiliğini düşünmektir.

anime yüz çizimi 12

Adım 2: Yüz özelliklerinin çizilmesi

Erkek karakterler için gözleri oldukça nötr, yani daha kare veya dikdörtgen şeklinde tutabiliriz. Ayrıca burun köprüsünü biraz daha büyütüp, ağzı oldukça doğrusal ve basit hale getirebiliriz.

anime yüz çizimi 13

3. Adım: Yüz özelliklerini iyileştirin

Saç modeliyle de oynayabiliriz. Elbette saç modelinin genel estetik üzerinde büyük etkisi var. Ayrıca çenenin şeklini ve onu daha erkeksi gösterecek şekilde nasıl değiştirebileceğimizi de düşünebiliriz.

anime yüz çizimi 14

Erkek karakterlerde çene şekli genellikle oldukça büyük ve kare şeklindedir. Ancak yüze biraz daha üçgen bir şekil tanımlayarak karakterin daha genç görünmesini sağlayabiliriz. Bu, erkek karaktere daha temel bir yaklaşımdır.

Olgun bir kadın karakter çizmek

Artık öğrendiğimiz bazı ipuçlarını ve püf noktalarını yeni bir karakter tasarımına uygulayabiliriz. Anime karakterleri genellikle oldukça çift cinsiyetlidir.

Erkek ve kadın ayrıntıları arasındaki örtüşme, daha olgun anime karakterlerini canlandırmak için stratejik olarak kullanılabilir.

Adım 1: Kafayı şekillendirin

Şekil çizmek için yine Loomis çizim yönteminin ızgara sistemini kullanıyoruz. Farklı özelliklerde gerçekçi bir şekil oluşturmak için ızgarayı doğru konumlandırmaya ayarlamak istiyoruz.

anime yüz çizimi 15

Bu durumda gözlere daha fazla tarafsızlık kazandırmak için daha kare bir göz şekliyle çalışıyoruz. Daha kadınsı görünmesi için burnu narin tutabiliriz, ayrıca daha kadınsı bir görünüm sağlamak için ağzı da büyük tutabiliriz.

anime yüz çizimi 16

Ayrıca saç stilinin şekline ve yüzün şeklini nasıl tanımladığına da bakabiliriz. Burada da saç stilleri, figürün genel görünümü açısından her zaman önemli bir bağlamsallaştırma özelliğidir.

Adım 2: Yüz özelliklerinin çizilmesi

Artık yüz hatlarını çizmeye başlayabiliriz. Daha feminen bir şekil yaratmak için kirpiklerde bazı uzatılmış çizgilerle çalışıyoruz. Burada da gözler nötrdür ancak kirpiklerin uzatılması onları daha kadınsı kılar ve daha olgun bir görünüm yaratır.

anime yüz çizimi 17

Burun köprüsü biraz daha uzatılarak burun basitleştirilebilir. Ağız oldukça büyük olabilir ve şekline hacim kazandırmak için biraz gölgelenebilir.

3. Adım: Yüz özelliklerini iyileştirin

Parlak yüzeyde bir yansıma önermek için gözleri vurgulayarak yüz özelliklerini iyileştirebiliriz. Daha fazla boyut oluşturmak için yüze biraz gölge de ekleyebiliriz.

anime yüz çizimi 18

Yavaş yavaş anime yüzüne daha fazla ton değeri katabilir ve yüz hatlarına ve saça daha fazla yapı ekleyebiliriz. Anime kız yüzlerinin nasıl çizileceğini öğrendiğimizde, özelliklerin kombinasyonunun yaş farklılıkları yaratabileceğini görüyoruz.

anime yüz çizimi 19

Olgun bir erkek karakter çizmek

Çoğu zaman erkek karakterler daha çift cinsiyetlidir, ancak bazı mangalarda açıkça erkek olan birçok erkek karakter de vardır. Bunun nedeni erkek özelliklerinin doğru kombinasyonlarının kullanılmasıdır.

Birkaç basit adımda nasıl erkek anime karakteri yaratabileceğimize bir göz atalım.

anime yüz çizimi 20

Adım 2: Yüz özelliklerinin çizilmesi

Bu durumda erkeksi yönleri daha doğrudan vurgulayabiliriz: B. kare bir çene, güçlü bir burun, daha kalın kaşlar ve dar gözler. Bu da erkek karakterin yüzüne çok özel bir estetik kazandırıyor.

anime yüz çizimi 21

Bu, her zaman biraz oyun oynamak ve anime karakterinde benzersiz sonuçlar yaratmak için farklı özelliklerin benzersiz şekillerde nasıl bir araya geldiğini düşünmekle ilgilidir.

anime yüz çizimi 22

Yavaş yavaş, çeşitli özelliklerin içindeki benzersiz şekil ve çizgilerin birleşimi yoluyla karakterin ortaya çıktığını göreceğiz.

anime yüz çizimi 23

Çeşitli özelliklere ne kadar çok şekil verirsek figür o kadar sofistike hale gelir ve kendine özgü tarzı o kadar belirgin hale gelir.

anime yüz çizimi 24

Daha sonra şekle daha fazla tonalite ve boyut kazandırmak için gölgelendirmeye geçebiliriz. Burada saç için daha kalın, daha koyu çizgiler ve yüz hatları boyunca daha yumuşak gölgelendirmeler düşünüyoruz.

Gerçekçi bir kadın figürü çizmek

Benzersiz bir pozisyon ve kafa şeklinde poz vereceğimiz son bir figüre bakalım. Ayrıca karakter tasarımına daha gerçekçi bir kalite katmak için çizgilerin ve gölgelemenin stratejik olarak nasıl kullanılabileceğine de bakacağız.

Burada anime çiziminin daha gerçekçi yanını da göreceksiniz.

Adım 1: Kafayı şekillendirin

Yine Loomis yöntemi, kafanın farklı pozlarını şekillendirmek için kullanılabilir. Bu, çeşitli özelliklerin yerleşimi ve ölçeği ile bunların kafa yüzeyi boyunca nasıl oluşturulduğu konusunda faydalıdır.

anime yüz çizimi 26

Izgara çizgilerini kullanarak ana dairesel şekilden başlayabilir ve yüzün geri kalan özelliklerini bu şekilde geliştirebiliriz. Bu noktada bir kadın karakter için daha ince bir yüz düşünebiliriz.

Adım 2: Yüz özelliklerinin çizilmesi

Izgara çizgilerini kullanarak, bu noktada şekli ve ölçeği aklımızda tutarak farklı yüz özelliklerini buna göre uygulayabiliriz.

anime yüz çizimi 27

Burada da farklı özellikler için hangi şekil kombinasyonunu tercih ettiğimizi düşünebiliriz. Ayrıca saçın yapısını belirleyip kafada nasıl şekillenmesi gerektiğini düşünerek başlayabiliriz. Biraz zaman ayırırsak karakterin kişiliğini ve özelliklerinin estetiğini nasıl etkileyeceğini düşünebiliriz. Kadın karakterlerin şekillerini daha hacimli hale getirmek için dudakları her zaman biraz daha vurgulayabiliriz. Buradaki fikir her zaman özelliklerin kombinasyonuna birbirleriyle bağlantılı olarak bakmaktır.

anime yüz çizimi 28

Nötr yüz ifadeleriyle kare gözler her zaman yüze daha sofistike bir görünüm kazandırır. Bir diğer önemli faktör ise kafanın şekillendirilmesine ve figürün olgunluğunun belirlenmesine yardımcı olan saç modelidir.

3. Adım: Yüz özelliklerini iyileştirin

Buradan yüz özelliklerini iyileştirmek ve daha net bir şekil oluşturmak için gölgeleme ve çizgiler üzerinde düşünebiliriz.

anime yüz çizimi 29

Burada kirpiklere daha fazla uzunluk vererek ve yüzün şeklini daha net vurgulayarak yüz hatlarının şeklini iyileştirebiliriz. Ayrıca dudakları vurgulayacak bir renk tonuyla biraz daha hacim kazandırabiliriz.

anime yüz çizimi 30

Işık kullanımı aynı zamanda anime karakterinin yüzündeki tonları değiştirmenin etkili bir yoludur.

anime yüz çizimi 31

Yüzün karakterin vücuduna göre konumlandırılması da kişiliği ve ruh halini ifade edebilir. Saçın her zaman karakterin estetiği ve kişiliği üzerinde etkisi vardır.

anime yüz çizimi 32

Anime karakterlerinin tasarımında renk kullanımı 

Artık anime yüzlerinin ve kafalarının farklı şekillerde nasıl çizileceğine dair birkaç ipucu ve püf noktası bildiğimize göre, rengin genel karakter tasarımını nasıl etkilediğini düşünelim.

Anime karakterlerini renklendirirken aklınızda bulundurmanız gereken bazı temel kavramlara bir göz atalım.

Ton değerleri

Anime karakterlerinde ton değerleri çok değişir ve genellikle karakterin ruh halini vurgulamanın çok yüksek kontrastlı bir yoludur. Bu, aydınlatmanın ve şeklin tasarımını nasıl etkilediğinin grafiksel bir temsilidir. Bazı durumlarda renk, şeklin bazı yönlerini nötrleştirebilir veya vurgulayabilir. Burada kullanılan renk yelpazesine ve farklı renk tonlarının boyut oluşturmak için stratejik olarak nasıl kullanıldığına bakıyoruz.

anime yüz çizimi 33

Bu aynı zamanda ışık kaynağının geldiği yönü anlamaya yönelik bir alıştırmadır. Bu şekilde hangi alanların en çok aydınlatıldığını ve nerelerde daha fazla gölge olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu aynı zamanda kaşlar ve gözlerin üzerine nasıl gölge düşürdüğü gibi gölgelerin etrafındaki daha küçük ayrıntıları şekillendirmenin de iyi bir yoludur.

anime yüz çizimi 34

Renk seçimi

Sadece rengi birleştirerek, bunun bir anime karakterinin ruh halini, kişiliğini ve genel estetiğini değiştirdiğini görebiliriz. Bu her zaman bir karakterin şeklini ve yapısını göz önünde bulundurmak ve yüz yapısının boyutlarının yanı sıra rengin karakteri şekillendirmek için nasıl kullanılabileceğini dikkate almakla ilgilidir.

Bu aynı zamanda ışık kaynağının geldiği yönü anlamaya yönelik bir alıştırmadır. Bu şekilde hangi alanların en çok aydınlatıldığını ve nerelerde daha fazla gölge olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu aynı zamanda kaşlar ve gözlerin üzerine nasıl gölge düşürdüğü gibi gölgelerin etrafındaki daha küçük ayrıntıları şekillendirmenin de iyi bir yoludur.

anime yüz çizimi 35

İşte anime yüzleri ve kafaları çizmenin kılavuzu! Erkek ve dişi özelliklerini tanımlamak için şekil ve benzersiz özellik kombinasyonlarını düşünen, yaratma sürecine yönelik basit bir rehber.

Hatırlanması gereken ipuçları ve püf noktaları

  • Her şeyden önce, farklı yüz özelliklerinin düzenini anlamalısınız. Farklı yüz özelliklerinin konumunu anladıktan sonra bunları karaktere uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.
  • Kadınsı nitelikleri vurgulamak için özellikleri vurgulayın. Özelliklerin vurgulanması daha kadınsı bir kaliteyi tanımlayabilir.
  • Saçı bağlamsallaştırıcı bir özellik olarak düşünün. Saç stilleri her zaman karakteri tanımlar ve kafasını şekillendirmeye yardımcı olur.
anime yüz çizimi 36

Anime yüzlerinin nasıl çizileceğini öğrenmenin birçok yolu vardır. Çizgilerin, detayların ve şeklin belirlediği stilin seçimi meselesidir. Kız ve erkeklerin farklı yüzlerini nasıl çizeceğinizi öğrendikçe, farklı yaklaşımların farklı estetiklerle sonuçlandığını göreceksiniz.

Related Posts