Barbie Filmi : Eğlenceli ve İlham Verici Bir Film

Barbie,Filmi

Barbie Filmi, Mattel’in aynı adlı oyuncak bebek serisine dayanıyor. Ve 21 Temmuz 2023’te vizyona girdi. Filmin yönetmenliğini Greta Gerwig üstleniyor ve Margot Robbie, Ryan Gosling, Simu Liu, America Ferrera, Kate McKinnon, Alexandra Shipp, Emma Mackey, Will Ferrell ve Issa Rae gibi yıldız isimler yer alıyor.

Filmin konusu, Barbie’nin kendi dünyasından çıkıp gerçek dünyaya gelmesini konu alıyor. Barbie, gerçek dünyada kendisi gibi olmayan insanlarla karşılaşınca, kendi kimliğini ve değerlerini sorgulamaya başlar. Film, Barbie’nin bu yolculuğu sırasında yaşadığı maceraları ve zorluklarla başa çıkma şeklini anlatıyor.

Filmde Barbie’nin ikonik pembe elbisesini giydiği ve çeşitli maceralara girdiği görülmektedir.

Barbie filmi, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. Eğlenceli ve ilham verici bir film olmuştur. Filmin, Barbie’nin güçlü ve bağımsız bir kadın karakterini öne çıkarması ve çocuklara kendileri olmanın önemini öğretmesi beklenmiştir.

Barbie Filmi : Herkes İçin Bir Film

Yorumları ve Eleştirileri


21 Temmuz 2023’te gösterime giren Barbie filmi, eleştirmenler tarafından genel olarak olumlu karşılanmıştır. Rotten Tomatoes’da 122 incelemeden 71’i olumlu ve filmin ortalama puanı 6,3/10. Metacritic’te ise 41 incelemeden 28’i olumlu ve filmin ortalama puanı 59/100.

Eleştirmenler, filmi eğlenceli, yaratıcı ve ilham verici bulduklarını söylediler. Margot Robbie’nin performansını övdüler. Buna bağlı olarak filmin Barbie’nin güçlü ve bağımsız bir kadın karakterini öne çıkardığını söylediler.

Filmin bazı eleştirmenleri, filmin çok uzun ve bazı sahnelerin gereksiz olduğunu söylediler. Ancak, genel olarak filmin olumlu karşılandığı söylenmektedir.

Örneğin Barbie filmine yapılan bazı eleştiriler

“Barbie, eğlenceli, yaratıcı ve ilham verici bir film. Margot Robbie’nin performansı harika ve filmin Barbie’nin güçlü ve bağımsız bir kadın karakterini öne çıkarması takdire şayan.” –

The New York Times

“Barbie, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli bir film. Filmin, Barbie’nin güçlü ve bağımsız bir kadın karakterini öne çıkarması ve çocuklara kendileri olmanın önemini öğretmesi takdire şayan.”

The Washington Post

“Barbie, eğlenceli, yaratıcı ve ilham verici bir film. Margot Robbie’nin performansı harika ve filmin Barbie’nin güçlü ve bağımsız bir kadın karakterini öne çıkarması takdire şayan.”

The Los Angeles Times

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir