Bir kurt çizmek – başarılı bir kurt çizimi için talimatlar

Kurtlar sadakati, maneviyatı, güveni ve korumayı simgeleyen muhteşem yaratıklardır. Kurtun güçlü duygusal bağlar kurma yeteneği ve sezgi duygusu, biz insanlar olarak da öğrenebileceğimiz niteliklerdir: Doyum dolu bir hayat yaşamak için hem kalplerimize hem de içgüdülerimize nasıl güveneceğimizi. Bu güzel ve korkusuz yaratığın nasıl çizileceğini öğrenmek istiyorsanız, size adım adım kurt çizmeyi göstereceğimiz bu kolay eğitime göz atın. Gerçekçi bir kurt yüzü çizimi için doğru oranları, perspektifleri ve son dokunuşları nasıl elde edeceğinizi size göstereceğiz. Bu eğitim elle kağıda veya grafik tabletle çizilebilir.

kurt çizimi

Kurt çiziminiz için gerekli malzemeler

Her ne kadar çizim hiçbir şekilde bir kurt sanat eseri yaratmanın tek yolu olmasa da, kesinlikle en kolaylarından biridir. Kalem ve kağıt kullanmak, yeni başlayanlar ve sanatsal becerilerini keşfetmek isteyenler için harika bir çizim yöntemidir; grafik tableti kullanmak ise daha fazla deneyime sahip olanlar için daha uygundur.

Geleneksel kağıt üzerine çizim yöntemini tercih edenler,  eskiz defterini yanlış yapmış olamazlar . Bu eskiz defteri size kurt çiziminiz ve diğer birçok sanat eseriyle doldurulmayı bekleyen birçok boş sayfa sunar.

Eskiz ve çizim için seçtiğiniz iki ila üç farklı kalem sertliğine ihtiyacınız vardır. Başlangıç ​​olarak açık renkli bir inşaat veya çizim kalemi öneriyoruz . Bu, kurşunun daha sonra kolayca silinebilmesi nedeniyle ilk çizimleriniz ve işaretlemeleriniz için idealdir.

Grafik tablet gibi dijital bir platform kullananlar için, bir dizi kalem yerine kalem, fare veya çizim kalemi ile çalışacağınızı göreceksiniz. Stilus veya grafik kalemi kullanmıyorsanız, standart bir fırça seti kullandığınızdan ve farenizde dengeli bir DPI bulunduğundan emin olun.

Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey eğlenmeyi hatırlamak, öğreticinin tadını çıkarmak ve çizdiğiniz kurdun bir sanat eserine dönüşmesi için gereken zamanı ayırmaktır.

Kurt kafasının nasıl çizileceğine dair talimatlar

Çoğu hayvan gibi kurtların da inanılmaz miktarda kürkü olduğu biliniyor ve bu da birçok sanatçının gözünü korkutabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü bu eğitim size tam olarak nasıl adım adım kurt çizileceğini gösterecek. Bu, kurt çiziminizin kolayca gerçekleştirilebilmesi için kurdun bireysel yüz özelliklerini ve farklı unsurlarını farklı adımlara ayıracağımız anlamına gelir.

Adım 1: Kafanın şeklini çizin

İlk adımımızda motifimizi (kurt kafasını) tuval veya kağıt üzerinde nereye yerleştirmek istediğimize karar vermeliyiz. Bu dersimizde konumuz için en iyi konumun odak noktası oluşturmak amacıyla sayfanın ortası olduğuna karar verdik.

Hafif gölgeli bir kalem (veya grafik tablet üzerindeki bir fırça) kullanarak oval bir şekil çizin. Bu, içinde ve çevresinde çalışacağımız deneğimizin kafa şeklini temsil edecek. Ayrıca odak noktalarınızı belirlemek için kağıdınızın veya tuvalinizin yüzeyine birkaç blok çizebilirsiniz; bu, kurt çiziminizin perspektifine yardımcı olacaktır.

Bu adım sırasında, daha fazla ayrıntı ve kürk ekleyeceğimiz sonraki adımlar için oval şeklin etrafında yeterli boşluk bıraktığınızdan emin olun.

Kurt çizimi 1

Adım 2: Gözler için kılavuz çizgileri çizin

Oval şeklin ortasına bir orta çizgi çizin ve bunun üzerinden yaklaşık üçte biri kadar aşağıya doğru bir başka çizgi çizin. Bu, kurdun gözlerini ve kaşlarını tanımlamanıza ve ayrıca kulakların ve namlu/burnun nerede ortalanacağına dair bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Kurt çiziminizde ağzın nerede olacağını bulmak için de bu bilgiyi kullanabilirsiniz.

Kurt çizimi 2

3. Adım: Kulaklar ve burun/ağız için daha fazla kılavuz

Önceki adımdan sonra oval şeklin üzerine ikinci bir yatay çizgi ekleyin. Bu, kurdun kulaklarını çizeceğimiz yüksekliğin belirlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda simetriyi destekleyerek kulakların aynı yüksekliğe ulaşmasına yardımcı olur. Başka bir yatay çizgi çizin, ancak bu üsttekinin yarısı kadar ve alttan üçte biri kadar. Bu, burun ve ağzı hizalamamıza yardımcı olacaktır.

Kurt çizimi 3

Adım 4: Kurt kulaklarını çizin

Ovalin tepesine, her birinin uçları üst yatay çizgiye ulaşacak şekilde bir çift hafif üçgen şekil ekleyin. Kısa süre içinde bu basit üçgenleri daha gerçekçi görünen kulaklara dönüştüreceğiz.

Oval şekli bölümlere ayırırsanız kurt yüzü çizmek çok daha kolay hale gelir.

Kurt çizimi 4

Adım 5: Namlu/burnun şekillendirilmesi

Simetriye yardımcı olmak için merkez çizgisini kullanarak merkeze mümkün olduğunca yakın oval bir şekil çizin. Daha sonra kurdun burnunun şeklini temsil edecek iki vuruş ekleyin. Bir köpeğe benzer şekilde burun, yüzdeki çok daha geniş bir özelliktir.

Kurt çizimi 5

Adım 6: Kulakları ve ağız şeklini iyileştirin

Daha hafif yapı çizgilerini çizin ve kulakları oval şekle dokunmadan daha kavisli görünecek şekilde şekillendirin. Bunun nedeni, görünümü geliştirmek için kürk ekleyeceğimizdir, bu nedenle kulaklarınızın biraz bozuk olması durumunda endişelenmenize gerek yoktur. Artık ağzın ayrıntılarını ağızlıktan daha geniş hale getirerek ve kurdun alt dudağını ek bir ayrıntı olarak önererek çizebilirsiniz – bu, yüzün bu önemli özelliğine daha fazla vurgu yapılmasına yardımcı olacaktır.

Kurt çizimi 6

Adım 7: Gözleri ve burnu çizin

Kurt taslağınızın yüz özelliklerini iyileştirmek için, burnun/burnun merkezine doğru hafifçe içe doğru eğimli gözleri çizerek başlayabilirsiniz. Burun üzerine, burun delikleri için iki basit dalgalı çizgi çizin ve ardından burun/burun inşaat çizgisini takip etmek için daha koyu bir kalem tonu kullanın.

Kurt çizimi 7

Adım 8: Dış Kürkü Çizin

Daha ayrıntılı özellikler eklemeye başladıkça kurt çizimimizin dış katmanlarına kürk ekleyerek başlamak en iyisidir. Kurdunuzun yüzünün şeklini oluşturan oval çizgileri takip edin ve her seferinde ovalin bir tarafını kullanarak kürkü çizmeye başlayın. Bir kurdun kürkünün her zaman dışarıya doğru yayıldığını ve bu durumun kurdun iç kürkünün çoğu için de geçerli olduğunu unutmayın. Kürkün dışarı doğru akmadığı tek yer, kürkün bir araya gelip bir alev gibi bir bütün halinde aktığı boynun alt kısmı gibi “birleşme noktalarıdır”.

Kurt çizimi 8

Bu tür kürklere kabarık stili nedeniyle genellikle kışlık mont denir, bu da tam olarak kurdumuz için istediğimiz şeydir. Bunu başarmak için kürkün dış hatlarını inşaat kalemiyle çizdiğiniz gerçek oval şekilden biraz daha geniş olarak çizin.

Kurt çizimi

Adım 9: İç kürkü çizin

Kulak kılavuzlarını kullanarak kurdun iç kürkünün küçük, ayrıntılı şeritlerini çizin. İç kürkü de dış kürke benzer şekilde dışarıya doğru tutmayı unutmayın; temel fark, iç kürkün daha küçük şeritler gerektirmesidir, bu da daha kısa ve daha ince saç parçalarını gösterir.

Yüzün orta çizgisi kullanılarak göz çevresine her iki tarafa kaşları andıran iki iç kürk çizgisi çizilir. Bu çizgiye devam edin ve oval yüzün inşaat çizgileri boyunca bükün. Kurdun yüzünü önden çiziyorsanız, daha üç boyutlu bir görünüm oluşturmak için yüzün her yerine daha küçük iç kürk parçaları eklemenizi öneririz.

Kurt çizimi 9

Adım 10: Kurt Yüzünün Gölgelendirilmesi ve Detayları

Bu adımda dış kürke, özellikle başın üst kısmına ve kulaklara daha koyu bir dokunuş katıyoruz. Ayrıca bir kurdun en önemli yüz unsurları olan gözlere, /burna ve ağzın kıvrımına daha koyu bir gölge ekleyeceğiz. Bunlar bir kurdu tanınabilir kılan özellikler olduğundan bu detayları karartarak vurgulamamız mantıklıdır.

Kurt çizimi 10

Bu adımdan sonra dış kürke ulaşana kadar iç kürkü vuruşlarla “dolduruyoruz”. Burada kürkün dışa doğru yönünü yönlendirmek için hem yatay hem de dikey merkez çizgilerini kullanmanız önemlidir. Yani simetrik görünüyor ve kurdun yüzüne doğru esen bir rüzgar gibi davranıyor.

Artık kılavuz çizgilerini silebilir ve ikinci ve üçüncü katman kürk darbeleri ekleyebilirsiniz. Başın üst kısmından başlayarak, solma etkisi yaratmak için kürk vuruşlarının sertliğini ve miktarını aşağıya doğru azaltın.

Kurt çizimi 11

Daha önce de belirtildiği gibi, önemli yüz özelliklerini vurgulamak için koyulaştırmak önemlidir; çünkü bu, birisi çiziminize baktığında anında tanınmayı sağlar. Kurt çiziminize daha fazla gerçekçilik katmak için kurt yüzünüzün gözlerinin, ağzının/burnunun, çene hattının ve dış kürkünün etrafına ince çizgiler, ayrıntılar ve gölgeler eklemelisiniz.

Kurt çizerken aklınızda bulundurmanız gerekenler

 • Basit bir oval şekille başlayın ve kurdun yüz özelliklerini ayrı parçalara ayırın
 • Kurtun ana yüz özelliklerini vurgulamak önemlidir
 • Bir kurdun dış ve iç kürkü her zaman dışarıya doğru yayılır
 • Bazı minimal gölgelendirmeler daha gerçekçi bir görünüm için büyük fark yaratabilir
Kurt çizimi 12

Kurt boyamayı kolaylaştıracak ipuçları ve püf noktaları

 • Çizimin hemen ve pratik yapmadan ustalaşabileceğiniz bir şey olmadığını unutmayın . Harcadığınız her sıkı çalışma, pratik, zaman ve çaba, üzerinde çalıştığınız her sanat eserinde karşılığını verecektir. Yaptığınız her sanat eseri iyi olmayacak ama deneyiminiz artacak.
 • Sanat beceri gerektirebilir ama aynı zamanda eğitim de gerektirir . Bu nedenle kurt kafasının nasıl çizileceğine dair bir rehber becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.
 • Kendinizi yaratıcı hissettiğiniz ve kendinizi ifade edebileceğiniz bir çalışma alanı seçin! Temiz ve düzenli olmasına rağmen yine de ilham ve yaratıcılık dolu bir yer olduğundan emin olun.
 • Geleneksel bir sanatçıysanız kalemlerinizi bilmelisiniz. Kalemleriniz çizim yaparken ana aracınızdır ve farklı kalem renkleri ve kalınlıkları kullanmak bir sanat eserini dönüştürebilir.
 • Zorlayıcı bulduğunuz şeyleri çizmeyi deneyin. Gelişmiş bir çevrimiçi çizim kursuna yatırım yapın veya araştırın ve farklı teknikleri kendiniz deneyin.
 • Renk kombinasyonlarınızda sınırsız olanaklara sahip olmak için renk karışımı ve renk teorisi hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin .
 • Pratik yapmak için önünüze referanslar veya nesneler çizerek başlayın; çünkü gözlem, çizim yaparken gerçekçiliğinize, orantılı ölçeğinize ve perspektifinize yardımcı olacaktır.
 • Farklı dokular, malzemeler, medya ve platformlar kullanmaya çalışın. Geleneksel çizimden dijital sanata geçin; onu sevebilir, hatta dijital yazılımla becerilerinizi geliştirebilirsiniz.
 • Becerilerinizi geliştirirken kendi tarzınızı geliştirin . Farklı teknikleri, stilleri ve ortamları ne kadar çok keşfederseniz, kendi benzersiz sanat tarzınıza o kadar yaklaşacaksınız!

Daha iyi olmanın nihai ipucu, buna bağlı kalmak ve pratik yapmayı asla bırakmamaktır.

Kurt çizimi

Related Posts