Bir lama çizimi – Gerçekçi bir Lama çizimine 12 adım

İmparator Kuzko’nun konuşan bir lamaya dönüştüğü İmparatorun Yeni Oluğu’nu herkes hatırlar ! Bugün bu lama’yı çizeceksiniz! Lamalar insan davranışlarına sandığınızdan daha çok benzer. Örneğin bir lama başka bir lamaya kızdığında hoşlanmadığını ifade etmek için dilini çıkarır. İstenmeyen tehditlere tükürükle karşılık verdikleri de biliniyor. Konudan daha fazla uzaklaşmadan önce lama nasıl çizilir rehberimize geçelim!

Lama nasıl çizilir ?

Gerçekçi bir lama taslağının nasıl oluşturulacağını öğrenmek için lama nasıl çizilir kılavuzumuza göz atın. Kolay kılavuzumuz, bir lamanın nasıl çizileceğini ve muhteşem görünmesini sağlayacak 13 adım adım talimattan oluşur! Talimatlarımız size basit bir lama çizimi oluşturmak için ihtiyacınız olan araçları sağlar. Aşağıdaki lama çizimi kolajı, güzel bir lama çizimi oluşturmak için ihtiyacınız olan adımları göstermektedir. 

lama çizim talimatları

Adım 1: Lama taslağınızın gövdesini çizin 

Basit lama çiziminize, lamanızın ana gövdesini temsil eden büyük, yatay bir oval çizerek başlayın. Ana gövdenin sağ tarafında, lamanın gövdesinin arka ucunu temsil edecek dikey bir oval çizin. Kafayı ana gövdenin sol tarafına çizmeye devam edin. Bu, küçük bir dikey oval ile temsil edilir. 

lama çizim sayfası 1

Adım 2: Vücudun ana hatlarıyla başlayın 

Lama çiziminizin daha gerçekçi bir taslağını oluşturmak için daha önce oluşturduğunuz çizgileri takip edin. Kavisli bir yaka çizerek kafayı ana gövdeye ve arkaya bağlayın 

lama çizim sayfası 2

Adım 3: Bacakları çizin 

Biri kısmen görünecek şekilde iki ön ayağı çizin. Her ikisinin de hafif kıvrımlı olması gereken iki arka ayağı ekleyin;

lama çizim sayfası 3

Adım 4: Lama taslağınızın başını çizin

Şimdi lamanızın yüz özelliklerini kafanın içine çizin. Ağzı, burun deliklerini, gözleri ve sivri kulakları çizin. Daha gerçekçi bir şekil oluşturmak için tüm yüz yapısının ana hatlarını çizmeye devam edin. Her ayağın toynaklarını çizerek bu adımı tamamlayın. 

İşiniz bittiğinde gereksiz kılavuzları silebilirsiniz. 

lama çizim sayfası 4

Adım 5: İlk kat boyayı uygulayın 

Sıradan bir fırça ve açık kahverengi tonu kullanarak basit lama çiziminizin tüm alanını eşit şekilde boyayın;

lama çizim sayfası 5

Adım 6: İkincil Renk Kaplamanın Eklenmesi

Bu adımda birkaç kat boyayı karıştıracağız. Küçük, yumuşak bir fırça ve açık kahverengi boyayla başlayarak ana gövde, bacaklar ve yüz boyunca yumuşak noktalar ekleyin. Bu adımı koyu kahverengi ve siyah boyayla tekrarlayın . Alanları düzeltmek ve daha doğal bir renk karışımı oluşturmak için temiz bir fırça kullanın;

lama çizim sayfası 6

Adım 7: Bacakları tekstüre edin 

İnce, keskin bir fırça ve siyah boya seçin ve bacaklara ve ana gövdenin kıvrımı boyunca ince, ince fırça darbeleriyle boyamaya başlayın. Daha dolgun bir kaplama oluşturmak için bu adımı gri, beyaz ve ten rengi boyayla tekrarlayın.

Lama çiziminizdeki kürkün daha doğal ve gerçekçi görünmesi için her fırça darbesi arasında boşluk olduğundan emin olun.

lama çizim sayfası 7

Adım 8: Lama taslağınızın ana gövdesini dokulandırın 

Öncekiyle aynı fırçayı ve beyaz, siyah, ten rengi ve gri kombinasyonunu kullanarak, lama çiziminizin gövdesi boyunca ince fırça darbeleri çizin. 

lama çizim sayfası 8

Adım 9: Kafayı dokulandırın 

Yedinci adımdan itibaren işlemi tekrarlayın ve temel lama çiziminizin başına ve kulaklarına kürkü ayrı ayrı boyayın;

lama çizim sayfası 9

Adım 10: Lama çiziminizin yüzünü tamamlayın 

İnce, keskin bir fırça ve siyah boya kullanarak gözler, ağız ve burun delikleri gibi yüz özelliklerini vurgulayın. Burun deliklerine gerçekçi bir cilt dokusu ekleyerek işlemi küçük, yumuşak bir fırça ve gri boya ile tekrarlayın. İnce bir fırça ve beyaz boya kullanarak dişleri ve toynakları hafifçe renklendirin. Lamanın dizlerine ve toynaklarına yumuşak gölgeler ekleyerek bu adımı tamamlayın.

lama çizim sayfası 10


Adım 11: Basit lama çiziminize kürk ekleyin 

İnce bir fırça ve uygun renkler kullanarak, lamanın dış hatlarıyla örtüşen saç inceliğinde fırça darbeleri ekleyin. Bu size gerçekçi ve tüylü bir şekil verir ve normal “kesilmiş” görünümden kaçınır. 

lama çizim sayfası 11

Adım 12: Zemin gölgesi ekleyin 

Yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanarak lama çiziminin hemen altına yumuşak bir gölge çizin. Temiz bir fırça seçin ve gölgenin gerçekçi bir şekilde solmasını sağlamak için gölgenin kenarlarını yumuşatın. 

lama çizim sayfası 12

Adım 13: Basit lama çiziminizi tamamlayın 

Bu, lama çiziminizi tamamlamanın son adımıdır! Öncelikle ince bir fırça ve uygun renkleri seçin ve tüm lama taslağınızı çizin. Bu şekilde tüm gereksiz kılavuzlar ortadan kaldırılacak ve kusursuz bir lama çizimi elde edeceksiniz! 

lama çizim sayfası 13

Tebrikler! Lama çiziminizi çok güzel bir şekilde tamamladınız. Umarız bugünkü eğitimde çok eğlenmişsinizdir ve bilmediğiniz bir şey öğrenmişsinizdir. Hoşunuza gidecek başka birçok çizim dersimiz var. Bundan sonra ne çizeceğinizi görmek için sabırsızlanıyoruz! 

Sıkça Sorulan Sorular 

Bir lama nasıl çizilir? 

Küçük adımlara ayırırsanız lama çizmek kolaydır. Temel şekilleri ve kılavuzları çizmek, gerçekçi bir lama taslağı çizmenize yardımcı olacaktır. Bir lamanın nasıl çizileceğine ilişkin rehberimizi takip edin; size gerçekçi bir lamanın nasıl çizileceğini adım adım gösterelim

Bir lamanın farklı özelliklerini nasıl renklendirirsiniz?

Lamanızın özelliklerini renklendirmenin en iyi yollarından biri farklı renk kombinasyonları kullanmaktır . Bu renk kombinasyonları farklı efektlere yol açar. Örneğin renkleri karıştırmak , lama çiziminizin dokularını, vurgularını ve gölgelerini daha iyi öne çıkaracaktır;

 

Related Posts