Bir Noel- Yılbaşı ağacı çizmek – kolay çizim talimatları

Adım adım talimatlarımızla mükemmel Noel ağacını nasıl çizeceğinizi öğrenin. Basit bir üçgenle başlayın ve süs eşyaları ve cicili bicili süslenmiş dallar ekleyin. Her seviyeden sanatçılar için ideal olan bu kılavuz, tatil sezonunun büyüsünü yakalayan şenlikli bir şaheser yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Noel- Yılbaşı ağacı çizimi

Bir Noel ağacı çizmek için adım adım talimatlar

Yukarıdaki kolaj, nihai sonuca giden her adımı göstermektedir; siz de bir Noel ağacı çizip boyayabileceksiniz!

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim talimatları

Adım 1: Orta çizgiyi çizin

Çalışma yüzeyinizin merkezini belirleyerek başlayın. Daha sonra ağacın gövdesini simgeleyen dikey bir orta çizgi çizersiniz.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 1

Adım 2: Noel ağacı taslak şeklinizi çizin

Üçgeni iki eşit parçaya bölmek için daha önce çizdiğiniz dikey çizgiyle merkezi aynı hizada olan bir üçgen çizin.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 2

Adım 3: Noel ağacı çiziminize üstteki yıldızı ekleyin

Orta çizgiyi ve üçgeni kullanarak ağacın tepesine beş köşeli yıldızı çizin, böylece yıldızı tam ortasına çizebilirsiniz.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 3

Adım 4: Ağacın tepesini çizin

Ağacın üst kısmını yıldızın altına çizin ve onu dar bir yayılımdan daha geniş bir yayılıma doğru genişletin. Ağacın tepesinin şeklini temsil edecek şekilde yumuşak dalgalar çizmeye devam edin.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 4

Adım 5: Orta tabanı Noel ağacı çiziminize ekleyin

Daha önce çizdiğiniz ağacın üst kısmının altına aynı adımı tekrarlayın ve ağacın orta kısmını çizin. Bu daha geniş olmalı ve üçgenin genişliğini uzatmalıdır.

Adım 6: Alt tabanla devam edin

Üçgenin genişliği boyunca en geniş alana sahip alt ağaç tabanını çizin. Önceki adımı tekrarlayın ve alt tarafa yumuşak dalgalar çizin. 

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 6

Adım 7: Noel ağacı süslerini çizin

Ağaçtaki süsleri temsil etmek için Noel ağacının üç bölümünün içine birkaç daire çizin. Hala görünür durumda olan tüm kılavuz çizgilerini silin.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 7

Adım 8: Görünen gövdeyi Noel ağacı çiziminize ekleyin

Ağacın alt tabanının altına kısmen görünen ağaç gövdesini çizin.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 8

Adım 9: Noel ağacı çiziminizdeki yıldızı renklendirin

İnce, keskin bir fırça kullanın ve yıldızı eşit şekilde kaplayacak şekilde sarı boyayı eşit bir tabaka halinde uygulayın.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 9

Adım 10: Noel ağacı çiziminizi renklendirmeye devam edin  

Aynı fırçayla devam ederek üst tabanı boyamaya yeşilin en açık tonuyla başlayın. Daha sonra orta taban için daha koyu bir yeşil tonuna geçin ve son olarak alt taban için yeşilin koyu bir tonunu kullanın.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 10

Adım 11: Bagajı renklendirin

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 11

Adım 12: Noel ağacı taslağınızdaki süsleri renklendirin

Süslemeleri eşit şekilde doldurmak için aynı fırçayı ve en sevdiğiniz renklerden birini kullanın. Burada mor, kırmızı, pembe, sarı ve açık yeşil renklerini seçtik.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 12

Adım 13: Yıldızı yapılandırın

İnce bir fırça ve açık bir turuncu tonu kullanarak her yıldız ucunun yarısını uygulamaya başlayın. Bu teknik, yıldızın genel yapısını vurgulayan gerçekçi bir 3 boyutlu efekt yaratır.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 13

Adım 14: Noel ağacı çiziminizi gölgeleyin

Her süslemenin arasına yumuşak bir gölge eklemek için küçük, yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanın. Üst, orta ve alt taban alanları da dahil olmak üzere ağacın her katmanıyla devam edin. 

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 14

Adım 15: Süslemeleri Gölgelendirme ve Vurgulama

Aynı fırçayı ve siyah boyayı kullanarak süslemelerin kenarlarına yumuşak gölgeler ekleyin. Gölgeyi dağıtmak ve yumuşatmak için bu adımı bir karıştırma fırçasıyla tekrarlayın. Son olarak, her bir süse yumuşak bir parlaklık veya ışıltı eklemek için beyaz boya kullanın.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 15

Adım 16: Noel ağacı çiziminizdeki kabuğu dokulandırın

Dokulu bir kabuk efekti için, kabuğun alt kısmını yatay olarak gölgelemek üzere küçük, yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanın. İnce, keskin bir fırça ve siyah boya kullanarak ağaç kabuğu boyunca ince dikey çizgiler ekleyin. Daha fazla derinlik ve ayrıntı için daha açık kahverengi veya beyaz renkle tekrarlayın.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 16

Adım 17: Zemin gölgesi uygulayın

Küçük, yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanarak Noel ağacının altındaki zemini gölgeleyin. Son olarak gölgeyi dağıtmak ve yumuşatmak için bir karıştırma fırçası kullanın.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 17

Adım 18: Noel ağacı çiziminizi tamamlayın

Ana hatların hala görülebildiği yerleri silin; bu mümkün değilse, ince, keskin bir fırça ve uygun boya(lar) kullanarak dış hatları çizin ve kusursuz bir sonuç elde edin.

Noel Yılbaşı Ağacı Çizim 18


Sanatsal ifadenizin benzersizliğini benimseyin ve yaratıcılığınızın güzelce çizilmiş Noel ağacınızdaki yıldız gibi parlamaya devam etmesine izin verin. Yaratıcı dokunuşunuz sayesinde dünya daha parlak!

Related Posts