Burç Renkleri – Her burç için eşleşen renk

Renklerin gücü vardır ve bizi birçok yönden etkileyebilir. Renkler benzersizliğinizi artırabilir ve gerçek özünüzü ortaya çıkararak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Renkler sizi hem zihinsel hem de fiziksel olarak uyarabilir, güveninizi artırabilir, güç verebilir, sizi sakinleştirebilir veya enerji verebilir.

Zodyak işaretleri  

Zodyak renklerini ve hayatımıza ne gibi etkileri olabileceğini doğru bir şekilde anlayabilmemiz için öncelikle burçları ve anlamlarını öğrenmemiz önemlidir. Astronomide zodyak kelimesi, güneşin bir yıl boyunca içinden geçtiği büyük daire olan ekliptiğin her iki yanında sekiz derecelik bir mesafede bulunan gök kuşağı ile ilişkilendirilir. Bu özel kemer on iki eşit karaktere veya parçaya bölünmüştür.

 • Koç burcu
 • Boğa
 • İkizler burcu
 • Kanser
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • yay Burcu
 • Oğlak
 • Kova
 • balık
Burç Renkleri zodyak

Tüm bu burçlar aynı zamanda takımyıldızlar, hayvanlar ve su, ateş, toprak ve hava gibi elementlerle de ilişkilendirilir; bunlar da eski Çin geleneğine göre ışığın görünür spektrumu olan çeşitli zodyak veya astrolojik renklerle ilişkilendirilir.  

Her insan yılın on iki ayından birinde ve belirli bir burç altında doğar. Her burç kişiye özeldir ve bu astroloji renklerinden enerji alabiliriz.

Kolay yönlendirme için çevrimiçi olarak zodyak renk şemasını bulabilirsiniz.

Zodyak renklerinin gücü

Hayatınızda bir canlanmaya ihtiyacınız varsa, o zaman size ekstra ilham ve motivasyon verebilecek burçların renklerinden yararlanmanın zamanı geldi. Zodyak renklerinin gücü, doğuştan gelen doğanızı güçlendirmenize yardımcı olur ve kendinizi daha özgürce ifade edebilmeniz için size güven verir. Burcunuza bağlı olarak dayanıklılığı, güvenilirliği veya zekayı ve diğer birçok kişilik özelliğini kanalize edebilirsiniz. Her burç, birçok farklı şekilde kullanılabilecek bir veya daha fazla özel burç rengine sahiptir.

 • En sevdiğiniz kıyafeti burcunuzun renginde giymeye çalışın .
 • Ayrıca burç renklerinde takı ve makyaj da kullanabilirsiniz .
 • Evinizi dekore etmeyi düşündüğünüzde, zodyak renk düzeninize özel bir dekor ekleyin .
zodyak Burç Renkleri

Burç rengi Koç: Kırmızı (21 Mart – 19 Nisan)

Şimdi Koç’tan başlayarak her burcun rengine bakacağız. Koç burcunun ilk burcudur ve kırmızı renk en uzun dalga boyuna sahip ilk renktir. Koç burcunun birincil veya baskın rengi kırmızıdır, ateşin temel burcudur ve Mars gezegeniyle ilişkilidir. Aynı zamanda “kızıl gezegen” olarak da adlandırılır. Kırmızı renk enerjiyi, tutkuyu, gücü ve inisiyatifi temsil eder ve aynı zamanda iddialılığın ve heyecanın rengidir. Kırmızı ayrıca aktif bir doğayı destekler ve dikkat ister. Koç, göz ardı edilmek istemeyen bir burçtur, bu yüzden koç başıyla da tasvir edilmiştir. 

Koç burcu ortamında kırmızının farklı tonlarını kullandığınızda burç renginin doğal güçleri ve etkisi çok daha güçlü olacaktır. Kırmızı renk, kan basıncını ve kalp atış hızını artırarak insanların daha heyecanlı hissetmesini sağlar ve adrenal bezleri uyararak kendilerini daha uyanık ve harekete hazır hissetmelerini sağlar. Bu insanlar doğası gereği korkusuzdur, hedefleri uğruna savaşmaktan korkmayan ve yaptıkları her şeyi tutkuyla yapan doğuştan liderlerdir;

Koç’la ilişkilendirilen bir diğer sıcak renk ise turuncudur. Turuncu parlaktır, enerji ve heyecanı yakalayabilir ve büyümeyi, yaşam sevgisini ve değişimi temsil eder. Portakal aynı zamanda iştahı da canlandırabilir, bu nedenle birçok restoran reklam kampanyalarında turuncuyu kullanır.

Boğa Burcu Rengi: Yeşil (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa toprakla ilişkilendirilir ve bu nedenle taze yeşil renk ve doğayla yoğun bir şekilde bağlantılıdır. Bu, zenginliğinize erişmenize ve bolluk yaratmanıza yardımcı olacak ilham verici bir renktir.

Boğa burcu, bir şeylerin gelişip büyüdüğünü görmeyi sever, bu da bahçecilikle uğraşmayı seveceğinizi gösterir.

Boğa ilerlemeyi, istikrarı ve güvenilirliği temsil eder ve yeşil renk aynı zamanda sakinlik, rahatlama ve masumiyetle de ilişkilendirilir. Boğa burcu aynı zamanda dürüstlüğü ve inatçılığı da temsil eder, bu da size haksızlık eden birini affetmekte zorlanacağınız anlamına gelir.

boğa burcu renkleri

Boğa burcu, Yunan mitolojisinden önce bir burç olarak var olsa da gezegen veya tanrıça Venüs ile de ilişkilendirilir. Afrodit veya Venüs aşk tanrıçasıdır, bu nedenle Boğa burcunun rengi pembe renkle de temsil edilebilir. Pembe aynı zamanda saflığı ve pasifliği de temsil edebilir, bu da onu masumiyetin ve gençliğin güçlü bir sembolü haline getirir. Boğa burcu aynı zamanda istikrarı, huzuru ve güzelliği de temsil eder.

İkizler Burcu Rengi: Sarı (21 Mayıs – 20 Haziran)

Işıltılı bir kişilik ve parlak bir zeka, sarı rengini parlak düşünceler ve merakla dolu bir zihne dönüştüren İkizler burcunun özellikleridir . İkizler burcunun rengi güneşin sıcaklığını taklit eder ve etrafındaki her şeyi güzelleştirir. İkizler konuşkan ve hoştur ama aynı zamanda huzursuz ve kararsız da olabilir.

Sarı renk aynı zamanda iletişimle de ilişkilidir, bu da bilgiyi daha iyi değerlendirmenizi ve anlamanızı sağlar çünkü sarı aynı zamanda zihnin rengidir. İkizler, Yunan mitolojisinde aynı zamanda dürtüsel, hızlı ve akıllı bir tanrı olan Merkür gezegeniyle ilişkilendirilir. Sarı aynı zamanda sıklıkla değişim ve keşif ruhuyla da ilişkilendirilir.

Ne yazık ki sarı renk, İkizler burcunun sürekli gelişen ve değişen tutumları nedeniyle bazı olumsuz çağrışımlara da sahip olabilir. Sarı renk her zaman her ruh haline uyar ve ne tür değişiklikler olursa olsun sabit kalır. İkizler burcunun bir diğer rengi ise karanlık bir durumu anında parlak bir şeye dönüştürebilen açık mavidir. 

Yengeç Burcu Rengi: Gümüş (21 Haziran – 22 Temmuz) 

Yengeç burcu, her zaman bağlantı kurmak isteyen Ay tarafından yönetilir. Ayın gümüş rengi, sürekli değişen gece gökyüzünü andırır ve alçalıp aktıkça Yengeç’in kişiliği de değişir. Kendinizi sakin hissedebilir ve duygulara sahip olmanın sorun olmadığını bilebilirsiniz. Ayın parlayan yüzü gibi gümüş burç rengi de saflığı ve sezgiyi gösterir, hassasiyeti arttırır, böylece sevgi çok derin bir düzeyde akabilir;

yengeç burcu renkleri

Aslan Burcu Rengi: Altın (23 Temmuz – 22 Ağustos) 

Altın Aslan burcunun rengidir ve sıcak bir kalbi, pozitif bir ruhu ve cömert bir doğayı temsil eder. Aynı zamanda kraliyetin ve zenginliğin rengi, prestij ve gücün sembolüdür ve aslanı ormanın kralı yapar. Leo’nun Güneş tarafından yönetilmesi onu ilgi odağı haline getiriyor. Altın rengi, koşullar ne olursa olsun parlama yeteneğini temsil eder.

Leo, güven uyandırmak ve iç ışıltısını ortaya çıkarmak için güçlü altın rengini kullanır; doğuştan lider, baskın ve cesur, ateşli bir ruha sahip. Aslan burcuyla ilişkilendirilen bir diğer renk ise kraliyet ve asaletin rengi olan menekşe rengidir.

aslan burcu renkleri

Başak Burcu Rengi: Kahverengi (23 Ağustos – 22 Eylül) 

Başak burcundaki kahverengi rengi, onun ayaklarımızın altındaki toprak gibi düzgün bir şekilde yere basmasını ve büyümeye odaklanmasını sağlar. Bu renk aynı zamanda istikrarı ve güvenilirliği temsil eder ve hayata metodik bir yaklaşım sunar. Başak burcu çalışkan bir insandır ve çabaları fark edilmese bile bu onların ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına engel değildir. Başak burcu insanları sadık arkadaşlar olduklarını kanıtlarlar ve her zaman kendilerini geliştirmeye çalışırlar.

Bakire’nin kahverengi rengi verimli toprağı temsil eder ve hasat tanrıçası Demeter ile ilişkilendirilir. Hasat için doğru zamanı beklemekten kaynaklanan pratik bilgeliği ve ayırt etme yeteneğini kullanabilirsiniz. Başak, teslimat ve bilgi gezegeni olarak kabul edilen Merkür gezegeni tarafından yönetilir, bu nedenle posta servisleri bazen kahverengi üniformalar giyer.

başak burcu renkleri

Terazi Burcu Rengi: Pembe (23 Eylül – 22 Ekim) 

Açık pastel renkteki pembe, Terazi’nin kişiliğini sakinleştirici ve sevimli kılar, sevgi dolu doğasını çağrıştırır ve onları sakinleştirici ve nazik yapar. Ayrıca arabuluculuk ve ortaklıklara da çok katılıyorlar. Terazi herkesi memnun etmeyi ve işleri düzenli bir şekilde halletmeyi seven dengeli bir kişidir ancak aynı zamanda çok kararsız da olabilirler.

Venüs gezegeninin yönettiği Terazi, her şeyi uyum ve denge içinde tutmaya çalışan bir burçtur. Pastel, açık pembe, diğer koyu renklerden daha az agresif olmalarını sağlar. Terazi burcunun bir diğer rengi ise sakinlik hissi veren sakinleştirici bir renk olan açık mavidir. Araştırmalar açık mavinin kalp atış hızını ve kan basıncını düşürebildiğini kanıtladı. Açık mavi güvenilirlik, sakinlik ve huzurla ilişkilendirilirken, Terazi burcu insanı dürüst, güvenilir ve güvenilir kabul edilir. 

Akrep Burcu Rengi: Siyah (23 Ekim – 21 Kasım) 

Gizemli ve koyu renk olan siyah, Akrep’i dönüşüme odaklı ve çok meraklı, her zaman yüzeyin altındaki şeylere bakan ve her şeyi sorgulayan bir kişi yapar. Batı kültüründe siyah, ölüm, kayıp, keder ve yeniden doğuşla ilişkilendirilir ve Akrep’in bırakma ve dönüşme konusundaki gücünü gösterir. 

Siyah bilinmeyeni temsil eder, bu da Akrep’in belirsizlik zamanlarında daha rahat hissetmesini sağlar ve talepkar kişilikleri nedeniyle başkalarıyla uğraşırken sert olma eğiliminde oldukları için başkaları tarafından sıklıkla yanlış anlaşılır. Eski Mısırlılar siyahı, ekime ve hasada hazır bir tarlanın toprağıyla ilişkilendirilen, bereketin sembolü olarak görüyorlardı.

akrep burcu renkleri

Akrep, yıkımın ve dönüşümün gezegeni olan Plüton gezegeni tarafından yönetilmektedir. Siyah rengi birçokları için hüzünlü bir renk olsa da Akrepler için siyah uğurlu bir renk olarak kabul edilir. Akrep ile ilişkilendirilen bir diğer renk ise kırmızıdır. Aynı zamanda Akrep’i agresif, kararlı ve dürtüsel yapan, aynı zamanda kararlı ve tutkulu kılan çok güçlü bir renktir.

Yay Burcu Rengi: Mor (22 Kasım – 21 Aralık)  

Mor renk farkındalığı ve maneviyatı temsil eder ve Yay burcunu her zaman ufkunu genişletmeye çalışan açık ve felsefi bir kişi yapar. Yay burcunun doğal bir iyi şans çizgisine ve olumlu bir doğaya sahip olduğu görülüyor ve mor renk aynı zamanda bollukla da ilişkilendiriliyor.

yay burcu renkleri

Mor, soyluluk ve soylulukla ilişkilendirilen bir renktir ve Yay, yukarıya bakmayı ve öğrendiği her şey için kendisine hayran olunmayı sever. Mor giyildiğinde daha spontane ve arkadaş canlısı olurlar. Aynı zamanda bağımsızsınız ve yaratıcı bir yapıya sahipsiniz ve başkalarına kalıpların dışında düşünme konusunda ilham verebilirsiniz. 

Yay burcu, bereketleri, iyilikleri, mucizeleri ve iyi şanslarıyla tanınan Jüpiter gezegeni tarafından yönetilir. Jüpiter’in anahtar kelimelerinden bazıları onur, ahlak, umut ve şükrandır. Yay burcuyla ilişkilendirilen bir diğer renk ise büyü ve tasavvuf görüntülerini çağrıştırabilen ve her zaman yeni bir seviyeye yükselebilen lacivert veya eriktir.

Oğlak Burcu Rengi: Gri ve Kahverengi (22 Aralık – 19 Ocak)

Kahverengi ve grinin toprak renkleri, Oğlak burcunun hayatlarındaki en pratik ve güçlü yolu bulmasına yardımcı olur ve onlara hayata ciddi bir yaklaşım kazandırır. Renkler aynı zamanda güvenilirliği, gelenekselliği ve sağlamlığı da temsil ediyor.

Gri renk aynı zamanda metal ve kaya ile de ilgilidir ve onların dağın tepesine ulaşmalarına ve geniş kapsamlı hedeflere ulaşmalarına olanak tanır. Oğlaklar diğer insanlara açılmayı zor bulurlar, bu nedenle kahverengi renk onlara ihtiyaç duydukları güvenliği ve gücü verir. Oğlak burçları gerçekçi tavırları, sorumlulukları, disiplinleri, sadakatleri, ahlakları ve çalışkanlıkları ile tanınırlar.

oğlak burcu renkleri

Kova Burcu Rengi: Mavi (20 Ocak – 18 Şubat) 

Kova burcunun parlak fikirleri vardır ama aynı zamanda huzursuz bir enerjisi vardır ve sakinleştirici mavi renk ikisi arasındaki dengenin korunmasına yardımcı olur. Kova burcu, suyun ve gökyüzünün mavi genişliği gibi deneylerin, fikirlerin ve konuşmaların düzgün akışına odaklanır, ancak çoğu zaman hayal kurarak çok zaman harcayabilir.

kova burcu renkleri

Kova derin bir düşünürdür ve çok yüksek entelektüel yeteneklere sahiptir, ancak öngörülemez olma eğilimindedir. Kova burcu yine mavi olan Uranüs gezegeni tarafından yönetilir ve kişilikleri yaratıcı, deneysel, öngörülemez ve yenilikçidir. Kova burcunun bir diğer rengi ise sakinleştirici bir renk olan turkuazdır.

Balık Burcu Rengi: Açık Yeşil (19 Şubat – 20 Mart)  

Açık veya soluk yeşil renk yenilenmeyi ve iyileşmeyi temsil eder. Balık burcunu bilinçaltına bağlayabilir ve ilham, cesaret ve gençleşme getirebilir. Uyarlanabilir, hassas, sezgisel ve naziktirler, ancak aynı zamanda çok güçlü olabilirler.

Balık her zaman uyum ve empati arar. Özel biri için umutsuzca özel bir hediye arıyorsanız, onlar mükemmel insanlardır. Balık burcu her zaman denizin gücünü arar, bu yüzden Neptün gezegeni tarafından yönetilirler. Balık burcu için diğer bir renk ise Balık burcu için güçlü bir renk olan ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan akuamarindir. 

balık burcu renkleri

Her burcun renginin anlamını bilmek ve anlamak çok önemlidir çünkü bu, onlardan enerji çekmenize yardımcı olabilir ve aynı zamanda hayatınızı incelikli şekillerde nasıl etkileyebileceklerini de gösterebilir. Bunu burç taşınızın zodyak güç renklerini takarak veya göz alıcı bir iç tasarım yaratarak başarabilirsiniz.

astroloji renkleri

Related Posts