Çiçek Boyama Sayfaları – En Güzel 15 Çiçek Boyama Sayfası

Çiçekler çizmeyi öğrenmek için idealdir, aynı zamanda boyama şablonları olarak da kullanılır. En güzel 15 çiçek boyama resmimizi, çıktı alıp renklendirmeniz için boyama şablonu olarak bir araya getirdik. Hem basit hem de gelişmiş boyama sayfaları vardır. İyi eğlenceler!

Çiçek Boyama Sayfaları

Çiçek boyama sayfaları tüm yıl boyunca yapılabilecek eğlenceli bir sanattır. Ancak bahara yönelik eğitici bir aktivite arıyorsanız çiçek boyamak harika bir fikir. Yetişkinler de aynı derecede eğlenceli boyama yapabilir ve bu, yoğun dünyadan uzaklaşmanın bir yolu olabilir.

Çiçek boyama sayfaları aynı zamanda yağmurlu bir günde çocuklar için mükemmel bir aktivitedir. Yazdırılabilir çiçek boyama sayfalarıyla bir şeyler öğrenebilmeniz için her çiçek hakkında birkaç ilginç gerçeği bir araya getirdik. Renklendirilecek çiçek koleksiyonumuza bir göz atın ve biraz daha zorlu bir şey istiyorsanız neden çiçek boyama derslerimizi denemiyorsunuz?

Calla Zambak Çiçeği Boyama Sayfası

Çiçek boyama sayfaları listesinin ilk sırasında gerçek zambaklardan biri olmayan calla zambağı var. Çiçek genellikle beyaz olarak tasvir edilir, ancak lavanta, mor, yeşil, turuncu, açık mavi, pembe ve sarı gibi başka renkler de mevcuttur. Yani bu çiçeği renklendirirken geleneksel beyaz versiyona bağlı kalmanıza gerek yok.

Adı Yunanca calla kelimesinden gelir ve güzel anlamına gelir.

Çiçek aslen Güney Afrika’dan geliyor ve yaşam ve ölümün sembolü olarak kabul ediliyor. Çiçek, altıncı evlilik yıldönümünü simgeliyor ama aynı zamanda cenazelerde de popüler bir çiçek. Calla zambakları çizilmesi en kolay çiçeklerden biridir ve çocuklar için çiçek boyama sayfaları için harikadır.

Calla zambak çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu calla lily boyama şablonunu indirin!

Kiraz Çiçeği Boyama Sayfası

Kiraz çiçekleri baharın simgesidir ve özellikle Japonya’da tam çiçek açtıklarında güzeldirler. Güzel çiçekler umudun ve yenilenmenin sembolüdür ve Japonca’da S akura olarak adlandırılır . 20. yüzyılın başlarında Japonya, iyi niyet hediyesi olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne kiraz çiçeği ağaçları gönderdi.

En yaygın kiraz çiçeği ağaçlarının beyaz ve pembe arasında değişen çiçekleri vardır. Ancak yeşil veya sarı çiçekleri olan türler de vardır. Prunus cinsi içerisinde kiraz ağaçları da dahil olmak üzere yaklaşık 335 tür bulunmaktadır , ancak bazıları şeftali, badem veya erik de üretmektedir.

Kiraz çiçekleri yetişkinler için harika çiçek boyama sayfaları oluşturabilir.

kolay çizim kiraz çiçeği boyama

Yazdırmak ve renklendirmek için bu kiraz çiçeği boyama sayfasını indirin!

Nergis Çiçeği Boyama Sayfası

Nergislerin yaklaşık 200 türü vardır ancak çoğumuz dünyanın birçok yerinde baharın başlangıcını simgeleyen güzel, parlak sarı çiçeğe aşinayız. Çiçek aynı zamanda bir Yunan efsanesinden sonra nergis olarak da bilinir.

Nergis, evliliklerinin onuncu yıldönümünü kutlayanların resmi çiçeğidir.

Nergis yeni başlangıçların ve dostlukların sembolüdür ve Çin Yeni Yılını temsil eder. Fransa’da çiçek umut anlamına gelir ve Japonya’da neşenin bir işaretidir. Güzel çiçek aynı zamanda Galler’in ulusal amblemidir. Bu yazdırılabilir çiçek boyama sayfaları eğlenceli ve eğlenceli bir el işi etkinliği sağlar.

kolay çizim nergis çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu nergis boyama sayfasını buradan indirin!

Papatya Boyama Sayfası

Papatya belki de en yaygın çiçeklerden biridir ve muhtemelen onları çoğu bahçede ve açık alanda bulabilirsiniz. Neşeli çiçek oldukça dayanıklıdır ve büyümesi kolaydır. Beyaz yaprakları ve sarı merkezi papatyanın en tanınabilir kısmıdır. Ancak doğada pek çok renk vardır, sadece mavi oluşmaz.

Çiçeğin adı Eski İngilizceden gelir ve kabaca “günün gözü” anlamına gelen Daes eage anlamına gelir. Adını, tıpkı güneş doğduğunda açılan gözünüz gibi, sabah güneş üzerine düştüğünde açılmalarından alıyor. 

Papatya aynı zamanda dostluk, mutluluk, saflık ve sevgiyle de ilişkilendirilir.

Papatya çiçeği sıklıkla çorbalarda ve salatalarda garnitür olarak kullanılır ve yenildiğinde iyi dozda vitamin sağlayabilir. Papatyalar aynı zamanda ilaç olarak da kullanılır ve hoş bir limon aromasına sahip olan çay haline getirilebilir. Bu olağanüstü çiçek için çiçek boyama sayfalarımızı yazdırın.

kolay çizim papatya boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu papatya boyama sayfasını buradan indirin!

Karahindiba Çiçeği Boyama Sayfası

Hiç bir dilek tutup karahindiba sapının tohumlarını üflediniz mi? Karahindiba boyamak ve renklendirmek için ilginç ve ilginç bir bitki olabilir. Karahindiba bazıları tarafından yabani ot olarak kabul edilir ancak aynı zamanda bitki olarak da kullanılabilen büyüleyici bir bitkidir. Kabarık tohumlar rüzgar estiğinde beş mil kadar uçabilirler.

kolay çizim hindiba boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu karahindiba çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Ebegümeci Çiçeği Boyama Sayfası

Hibiscus çiçekleri büyük ve trompet şeklindedir, uzun bir pistil veya polen tüpü dışarı çıkar. Çiçeklerin pembe, kırmızı ve mordan mavi, turuncu, sarı ve beyaza kadar çeşitli renklerde gelen beş veya daha fazla yaprağı vardır. Çiçekler ve çiçek tomurcukları yenilebilir ve iyi bir C vitamini kaynağıdır. Salata, çorba, Hint turşusu ve reçel gibi çeşitli yemeklerde kullanılırlar.

Kurutulmuş çiçekler aynı zamanda popüler bir ebegümeci bitki çayı da yapar.

Belirli bir Çin ebegümeci, Malezya ve Haiti’nin çiçek amblemidir. Ebegümeci çiçekleriyle ilgili bir başka ilginç detay da, doğal parlaklıklarını arttırmak için deri ayakkabıları ovalamak için kullanılabilmesidir. Hindistan’daki ayakkabı fabrikası anlamına gelen yaygın ismi buradan gelmektedir . Ebegümeci yetişkinler için harika çiçek boyama sayfaları oluşturmak için kullanılabilir.

basit çizim ebe gümeci boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu ebegümeci çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Ortanca Boyama Sayfası

75’ten fazla ortanca türü vardır ve hepsi çok popülerdir ve dünya çapında birçok bahçede bulunur. Ekildikleri toprağın doğası, hangi renkleri alabileceklerini belirler. Farklı renkler arasında mor, pembe, mavi ve beyaz bulunur.

Bitki son derece az miktarda siyanür içerir, bu nedenle bunların herhangi birini yemek iyi bir fikir değildir.

kolay çizim ortanca çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için ortanca çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Zambak Çiçeği Boyama Sayfası

Tüm gerçek zambaklar , 100’den fazla farklı türün bulunduğu Liliaceae familyasına aittir . Zambaklar pembe ve mordan turuncu, sarı ve kırmızıya kadar çeşitli renklerde olan büyük yapraklara sahiptir. Bazılarının yapraklarında da lekeler var.

Genel olarak zambaklar asalet, saflık, yeniden doğuş ve tutkuyla ilişkilendirilir ancak bu aynı zamanda çiçeğin rengine de bağlıdır.

Zambaklar insanlar için iyi olan tıbbi özelliklere sahiptir, ancak çiçek kediler için zehirlidir, bu nedenle kedilerin zambaklardan uzak tutulduğundan emin olun. Kaplan zambağı ve beyaz zambak hafif, tatlı kokusu olan tek zambak çiçekleridir. Zambaklar renklendirmek için mükemmel çiçeklerdir.

kolay çizim zambak çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için zambak çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Lotus Çiçeği Boyama Sayfası

Lotus çiçeği Hindistan’ın ulusal çiçeğidir ve Budizm ve Hinduizm ile yakından ilişkilidir. Çiçek aynı zamanda doğurganlık, refah ve saflıkla da ilişkilidir. Çiçeği esas olarak Hindistan’da ve aynı zamanda Çin’de de bulabilirsiniz. Yaygın renkler beyaz ve pembedir. Lotus çiçekleri su bitkileridir ve sıcak mevsimlerde göllerde ve göletlerde iyi büyürler.

Lotus çiçeği aynı zamanda tıbbi özelliklere sahiptir ve ağrı kesici olarak bilinir ve kas spazmlarını hafifletmeye yardımcı olur.

Daha küçük lotus çiçekleri yaklaşık 20 ila 30 cm yüksekliğe ve 5 ila 7 cm çapa kadar büyür. Daha büyük çiçeklerin çapı 46 ila 91 cm’ye (18 ila 36 inç) ulaşabilir. Lotus çiçekleri uzun bir dinlenme döneminden sonra bile binlerce yıl hayatta kalabilir. Bu, harika çiçek boyama sayfaları oluşturan güzel bir çiçektir.

kolay çizim lotus çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için lotus çiçeği boyama sayfasını indirin!

Manolya Çiçeği Boyama Sayfası

Manolyalar, manolya ailesinden güzel çiçekli bitki çalıları veya ağaçlarıdır. Çiçeğe Fransız botanikçi Pierre Magnol’un adı verilmiştir. Yaşam alanlarına bağlı olarak her boyutta, renkte ve şekilde 200’den fazla tür vardır. Manolya aynı zamanda Louisiana ve Mississippi’nin devlet çiçeğidir.

Çiçekler mor, kırmızı, sarı, beyaz veya pembe olabilir. Yaydığı koku çok hoştur ve narenciye olarak tanımlanır. Farklı manolya türleri arasında sadece geceleri açan özel bir çiçek de vardır.

Bu güzel çiçekler, çocuklar ve yetişkinler için en güzel çiçek boyama sayfalarından bazılarını oluşturur.

kolay çizim manolya çiçeği boyama

Yazdırmak ve renklendirmek için manolya çiçeği boyama sayfasını indirin!

Orkide Çiçeği Boyama Sayfası

Orkideler, narin çiçekleriyle lüksü yayan güzel çiçeklerdir. Ancak bunların bakımı kolay değildir ve oldukça pahalıdırlar. Orkidelerin çok sayıda boyutu, şekli ve rengi vardır. En küçük orkide yalnızca on sent boyutundadır ve bitkinin tamamını kapsar. Orkidelerin dünyadaki en küçük tohumlara sahip olduğu ve Singapur’un ulusal çiçeği olduğu biliniyor.

Vanilya baharatı, safranın hemen ardından dünyanın en pahalı ikinci baharatıdır ve belirli bir orkide türünün kabuğundan gelir.

Orkideler, egzotik bir unsur sağladıkları ve ortama sakinlik hissi kattıkları için spa ve sağlıklı yaşam merkezlerinde popüler bir çiçektir. Bu aynı zamanda ruh halinizi iyileştirebileceği için onu eviniz için ideal bir çiçek haline getirir. Gerçek bir çiçek istemiyorsanız onu bir sanat eseri olarak boyayabilir veya çerçeveleyebilirsiniz.

kolay çizim orkide çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu orkide boyama sayfasını buradan indirin!

Şakayık Çiçeği Boyama Sayfası

Şakayık çiçekleri birçok renkte gelir ve her biri farklı bir anlam ifade edebilir. Beyaz tevazu ile, kırmızı sevgiyle, pembe ise refahla ilişkilendirilir. Onlar sevginin ve romantizmin sembolüdür ve mutlu bir evliliğin ve iyi şansın iyi bir işaretidir. Bu onu evlilik yıldönümü için ideal bir çiçek yapar.

Şakayık aynı zamanda Indiana’yı temsil eden çiçektir.

Her şakayık çiçeği, genellikle karıncaların yaşadığı beş ila on yapraktan oluşur. Bunun nedeni karıncaların şakayık çiçeklerini gerçekten sevmeleri ve nektarlarına ilgi duymalarıdır. Bitkinin boyu bir metreye kadar büyüyebiliyor, çiçekleri ise 15 cm genişliğe kadar büyüyebiliyor. Yazdırılabilen çiçek boyama sayfalarımızla evinize biraz tatlılık katın.

kolay çizim şakayık çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu şakayık çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Haşhaş Boyama Sayfası

Haşhaşın birçok renkte gösterişli yaprakları vardır. Ancak en çok tanınanı kırmızı gelinciktir. Haşhaşın uzun bir geçmişi vardır ve morfin, eroin ve kodein üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Haşhaşın ana sembolleri veya çağrışımları uyku, ölüm ve barıştır.

Bazı Yunan ve Roma mitlerinde gelincikler ölülere kurban edilirdi.

Bugün kırmızı gelincik aynı zamanda savaş zamanlarında ölenlerin anısının da sembolüdür. Haşhaşın parlak kırmızı rengi aynı zamanda ölümden sonra yeniden dirilişin işaretidir. Çiçeğin küçük, koyu renkli tohumları pişirme işleminde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda hafif, cevizli bir tat verir. Tohumlar aynı zamanda sağlığı geliştirmektedir. Örneğin sindirimi teşvik etmektedir. Haşhaşlar renklendirmek için harika çiçeklerdir.

kolay çizim haşhaş çiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu haşhaş çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Ayçiçeği Boyama Sayfası

Parlak sarı yaprakları ve güneşi anımsatan çiçekleriyle ayçiçeği, çocuklar için ideal bir çiçek boyama kitabıdır. Bilimsel olarak Helianthus annuus olarak bilinmektedir. Ayrıca boyu 9 ile 30 feet arasında büyümektedir.. Genç ayçiçekleri heliotropiktir, yani çiçekler hareket ederken güneşi takip eder.

Yaşlı çiçekler yerlerinde kalır ve genellikle doğuya bakarlar.

Ortada, tohumları içeren binlerce küçük kahverengi çiçeğin bulunduğu sözde disk bulunmaktadır. Diski çevreleyen ışın çiçekleri adı verilen sarı yapraklar vardır. Ayçiçeği disklerinin veya merkez parçalarının bazıları 12 inç uzunluğa kadar büyüyebilmektedir. Ayçiçeği tohumları sağlıklı bir atıştırmalıktır. Aynı zamanda işlenerek yemek pişirmede kullanılan ve kozmetik ürünlerde bulunan ayçiçek yağına dönüştürülmektedir.

kolay çizim ayçiçeği boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu ayçiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Lale Boyama Sayfası

Laleler çan şeklinde, muhteşem, rengarenk çiçeklerdir. Lale zambak familyasına ait olup aslen Güney ve Orta Asya’dan gelmektedir. Çiçekler 1500’lü yıllarda Avrupa’ya getirilmiştir. Aynı zamanda oradan dünyanın geri kalanına yayılmıştır.

Bugün bildiğimiz laleler çoğunlukla Hollanda’da üretiliyor.

Lale çiçeği, her baharda toprağı delip geçen bir çiçek soğanından doğar. Turuncu, kırmızı, pembe, sarı ve beyaz olmak üzere pek çok renkte çeşitleri bulunmaktadır. Lalelerin sağlık açısından pek çok faydası vardır: öksürük, soğuk algınlığı, baş ağrısı ve ateşe iyi gelir. Laleler aynı zamanda güzellik ürünleri ve parfümeride de kullanılmaktadır. Güzel ve renklendirilmesi kolay çiçeklerdir.

kolay çizim lale boyama sayfası

Yazdırmak ve renklendirmek için bu lale çiçeği boyama sayfasını buradan indirin!

Renklendirilecek Daha Fazla Çiçek Boyama Sayfası

renk renk çiçekler boyama sayfası
çiçekler deniz ve gökyüzü boyama sayfası

Bu yazdırılabilen çiçek boyama sayfalarını beğeneceğinizi ve şaşırtıcı ve eğlenceli sanat eserleri yaratacağınızı umuyoruz. Renklerin özgürlüğü için güzel çiçekler bulmak sadece eğlenceli değildir. Aynı zamanda stresi azaltan bir aktivitedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çizilmesi ve Renklendirilmesi En Kolay Çiçek Hangisidir?

Birçok çiçeğin çizilmesi ve renklendirilmesi kolaydır . Ayrıca Birçok kişinin ilk tercihi haşhaştır. Ancak yazdırılabilen çiçek boyama sayfaları söz konusu olduğunda her zaman gerçekçi olmak zorunda değildir. İstediğiniz rengi ve tekniği kullanabilirsiniz.

Neden Yetişkinler için Çiçek Boyama Sayfalarını Denemelisiniz?

Boyamanın sadece çocuklar için değil yetişkinler için de pek çok faydası vardır. Özellikle Çiçek boyamak kolay ve eğlenceli bir sanattır. Boyama aynı zamanda stresi azaltmaya da yardımcı olmaktadır.

Detayları renklendirmek için ne kullanabilirsiniz?

Çiçekleri boyarken kalem, boya kalemi ve hatta sulu boya kullanabilirsiniz. Ancak detaylı görseller için ince uçlu renkli kalemler veya ince uçlu kalem kullanmalısınız. Bununla birlikte bu, çizimin çizgilerine daha iyi bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır.