Psikolojik Gerilim Türü Bir Film : Fractured

Fractured

Fractured, 2019 yılında yayınlanmış bir gerilim filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Daniel Espinosa üstlenmiştir. Bunun yanı sıra Filmin başrollerini Sam Worthington, Lily Rabe, Stephen Tobolowsky ve Adjoa Andoh paylaşmaktadır.

Özetle Film, bir ailenin hastanede yaşadıkları gizemli olayları konu almaktadır. Ray ve Abby ile 6 yaşındaki kızları Peri, bir otoyol dinlenme alanında mola verirler. Ancak Peri, bir kaza geçirir ve kolu kırılır. Sonrasında Ray, kızını hastaneye götürmek için bir ambulans çağırır. Hastaneye vardığında Ray, kızını bir MRI’ya gönderirler. Ardından Ray, bir sandalyede dinlenirken uykuya dalar. Ancak Uyandığında, kızını ve karısını bulamaz. Ayrıca Hastane, Ray’in ailesinin kayıtlarını bulamaz. Ray, kızını ve karısını bulmak için bir maceraya atılır.

Film, psikolojik gerilim türündedir. Filmde, Ray’in kızını ve karısını bulmaya çalışırken yaşadığı zorluklar ve korkular anlatılmaktadır. Filmin yönetmeni Daniel Espinosa, filmin atmosferini yaratmak için gerilim unsurlarını ustaca kullanmıştır. Filmin oyunculukları da başarılıdır. Sam Worthington, Ray karakterini başarıyla canlandırmıştır.

Fractured, izleyiciyi sonuna kadar heyecanlandıran bir gerilim filmidir. Film, izleyicileri düşünmeye ve soru sormaya zorlayan bir yapımdır.

Filmin IMDb puanı 6,6’dır. Film, eleştirmenlerden de olumlu eleştiriler almıştır.

İşte Fractured hakkında bazı eleştiri ve yorumlar:

  • “Fractured, izleyiciyi sonuna kadar ekrana kilitleyen, heyecan verici bir gerilim filmi.” – The Hollywood Reporter
  • “Fractured, akıl karıştırıcı ve düşündürücü bir yapım.” – The New York Times
  • “Fractured, Sam Worthington’ın güçlü performansıyla öne çıkan, başarılı bir gerilim filmi.” – Variety

Filmin İzleyici Eleştirileri :

  • Filmin gerilim unsurları ustaca kullanılmıştır.
  • Filmin oyunculukları başarılıdır.
  • Film, izleyiciyi düşünmeye ve soru sormaya zorlar.
  • Filmin finali biraz klişedir.
  • Filmin bazı sahneleri biraz zorlamadır.

Related Posts