İsrail hükümetinin yorumları ile hedef aldığı Filistinli model Gigi Hadid kimdir ?

Gigi Hadid, 23 Nisan 1995 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya’da dünyaya gelen Filistin asıllı Amerikalı model ve oyuncudur.

Hadid, henüz iki yaşındayken ünlü Guess şirketinin “Baby Guess” reklamına çıkmıştır. 2011 yılında IMG Models ajansı ile çalışmaya başlayan Hadid, 2012 yılında yeniden Guess markasının yüzü seçilmiştir. 2014 yılında New York Moda Haftası’nda ilk kez podyuma çıkan Hadid, kısa sürede dünyanın en başarılı modellerinden biri haline gelmiştir.

Hadid, kariyeri boyunca Chanel, Dior, Versace, Prada, Calvin Klein, Balmain, Fendi, Marc Jacobs, Moschino, Tommy Hilfiger, Victoria’s Secret gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde yer almıştır. Ayrıca Elle, Vogue, Harper’s Bazaar, V Magazine, Sports Illustrated gibi dergilerde kapak yıldızı olmuştur.

Hadid, modellik dışında oyunculuk da yapmaktadır. 2012 yılında “The Real Housewives of Beverly Hills” adlı reality show’da yer alan Hadid, 2015 yılında “The Young and the Restless” adlı televizyon dizisinde rol almıştır.

Hadid, 2015 yılından 2018 yılına kadar Zayn Malik ile bir ilişki yaşamıştır. Çift, 2020 yılında kızları Khai’yi kucağına almıştır. Ancak Hadid ve Malik, 2021 yılında ayrılmıştır.

Hadid, sosyal medyada da oldukça popülerdir. Instagram’da 82 milyondan fazla takipçisi olan Hadid, Twitter’da da 10 milyondan fazla takipçiye sahiptir.

Gigi Hadid’in başarıları:

  • 2014 yılında “Model of the Year” (Models.com)
  • 2015 yılında “Model of the Year” (Teen Vogue)
  • 2016 yılında “Model of the Year” (British Fashion Council)
  • 2017 yılında “Model of the Year” (Harper’s Bazaar)
  • 2018 yılında “Model of the Year” (Vogue)

Gigi Hadid’in kişisel hayatı:

  • 2015-2018 yılları arasında Zayn Malik ile bir ilişki yaşadı.
  • 2020 yılında kızı Khai’yi dünyaya getirdi.
  • 2021 yılında Zayn Malik ile ayrıldı.

Filistin asıllı Amerikalı model Gigi Hadid, sosyal medya hesabından Filistin’e destek mesajları paylaştı. Hadid, “Filistin’deki çocuklar öldürülüyor. Bu vahşeti durdurmak için bir şeyler yapmalıyız” dedi.

Hadid’in paylaşımları, İsrail hükümeti tarafından tepkiyle karşılandı. İsrail hükümetinin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşımda, Hadid’e “Bir haftadır rahat uyuyor musun Gigi?” denildi. Paylaşımda, Hadid’in “Yahudilerin acılarını görmezden gelmek” ile suçlandığı ve “Seni görüyoruz” ifadeleri yer aldı.

Hadid, İsrail hükümetinin tepkisine “İsrail hükümetini kınamak Yahudi düşmanlığı değildir” diyerek yanıt verdi. Hadid, “Filistinlilere yönelik zulmü kınamak, Yahudilerin acılarını görmezden gelmek anlamına gelmez” dedi.

Hadid’in Filistin’i desteklemesi, Filistin-İsrail çatışması konusundaki farkındalığı artırmaya yardımcı oldu. Hadid, Filistin’in haklarını savunmak için sesini kullanan ünlülerden biri olmuştur.

Hadid’in İsrail hükümetinden aldığı tepki, Filistin-İsrail çatışmasının ne kadar hassas bir konu olduğunu bir kez daha gösterdi.

Related Posts