Papağan Çizimi – 12 adımda Amerika papağanı nasıl çizilir

Papağanlar en zeki kuş türlerinden biri olarak kabul edilir ve sesimizi taklit ettiklerinde bunu gösterir! Evcil hayvanınız olarak papağan almayı düşünüyorsanız dikkatli olun: 80 yıla kadar yaşayabilirler! Bu uzun bir yaşam beklentisi. Spix’in Amerika Papağanı veya çoğu insanın onu Rio filmindeki büyüleyici karakter “Blu” olarak tanıdığı gibi, tamamı papağan ailesine ait olan yaklaşık 350 bilinen tür vardır . Papağanların nesli henüz tükenme tehlikesi altında olmasa da bu güzel ve konuşkan kuşları korumak için birlikte çalışmalıyız.

Papağan Çizimi

12 kolay adımda papağan nasıl çizilir ?

Bugünkü dersimizde size papağan çizmek için bilmeniz gereken her şeyi göstereceğiz! Bu detaylı kılavuzda size rengarenk bir papağanın nasıl çizilip boyanacağını adım adım göstereceğim. Peki daha ne bekliyorsunuz? Haydi araçlarımızı alıp başlayalım! 

Aşağıdaki papağan çizimi kolajı, kolay papağan çiziminiz için ihtiyacınız olan adımları gösterir.

Papağan Çizim Talimatları

Adım 1: Öncelikle papağan çiziminizin ana gövdesini çizin 

Papağan çiziminize ana gövdeyi temsil eden gözyaşı damlası şeklinde bir gövde çizerek başlayın. Bunun üzerine papağanın kafasını temsil eden oval bir şekil çizin. 

Papağan Çizimi 1

Adım 2: Başın Taslağını Çıkarın 

Gerçekçi bir kafa taslağı çizmek için önceden oluşturulmuş çizgileri kılavuz olarak kullanın. Vücudun üst kısmına doğru kıvrılan üst yakayı çizerek başlayın. Başın alt kısmına doğru gagayı temsil edecek şekilde keskin uçlu kavisli bir çizgi çizin. 

Papağan Çizimi 2

Adım 3: Kuyruğu çizin ve dokuları papağan çiziminize ekleyin

Bu adımda basit papağan çiziminizin ilk olarak ana gövde üzerindeki yan kanadını çizeceksiniz. Daha sonra uzun kuyruğu yan kanadın altına çekin. Kuyruğa birkaç satır ekleyin. Yan kanattaki tüy katmanının ayrıntılarını, boynun üst kısmından kısmen görünen ikinci kanada kadar doldurarak başlayın. İki görünür pençeyi ve burun delikleri, gözler ve kılavuz çizgileri gibi yüz özelliklerini çizerek bu adımı tamamlayın. 

Artık ihtiyaç duyulmadığından tüm kılavuzları silebilirsiniz. 

Papağan Çizimi 3

Adım 4: İlk boya katmanını ekleyin 

Sıradan bir fırça ve parlak kırmızı boya kullanarak kafayı, boynun alt kısmını ve yan kanadın ön yarısını eşit şekilde renklendirin. Yan kanadın geri kalan alanlarında parlak mavi boya ve renkle devam edin. İşlemi deniz mavisi boyayla tekrarlayın ve kısmen görünen ikinci kanadı boyayın. İlk kat boyayı koyu kırmızı boyayla bitirin ve bunu kuyruk ve kısmen görünen bacak kürküne uygulayın;

Papağan Çizimi 4

Adım 5: Papağan taslağınızın dış özelliklerini renklendirin 

Sıradan bir fırça ve gri boya alın ve papağanınızın her iki ayağını da eşit şekilde boyayın. İnce bir fırça ve siyah boyaya geçin ve ağız bölgesini boyayın. Daha sonra papağanınızın gagasındaki açık kahverengi renge ve renge geri dönün. 

Papağan Çizimi 5

Adım 6: Yüz dokusunu ekleyin 

Küçük bir fırça ve siyah boya kullanarak baş, boyun ve yan kanadın ön bölgesine ince fırça darbeleri uygulayın. Yan kanadın kenarlarında yumuşak gölgelendirmeye devam edin. Sarı renge geçin ve tüy desenlerini boyun boyunca takip edin. Kuyruğa doğru ilerleyerek kuyruğun ucunu hafifçe mavi boyayla boyayın. Yumuşak gölgelendirme eklemek için siyah boyayla tekrarlayın. 

Papağan Çizimi 6

Adım 7: Tüyleri Renk Karıştırma 

Küçük, yumuşak bir fırça ve açık yeşil bir boya seçerek başlayın ve tüy katmanlarını yavaşça karıştırın. Koyu mavi alanlara odaklanarak işlemi deniz mavisi boyayla tekrarlayın. Renkleri daha da karıştırmak için bir karıştırma fırçası kullanın. Koyu yeşil veya zeytin rengine geçin ve tüylerin kenarlarına yumuşak gölgeleme uygulayın.

İnce bir fırça ve açık yeşil boya kullanarak her tüye ince vurgular uygulamaya devam edin. 

Papağan Çizimi 7

Adım 8: Yüze renk katın 

Renkli bir papağan çizme yolunda ilerliyorsunuz! Bunu yapmak için ince bir fırça ve beyaz boya alın ve yüzün alt yarısını doldurun. Göz çevresine kavisli fırça darbeleriyle işlemi tekrarlayın. Küçük alanların ilk boya katmanını gösterdiğinden emin olun. Süsenleri siyah boyayla doldurun. Siyah ve kırmızı boyayı birleştirin ve alt yüz desenine doku çizgileri uygulayın. 

Papağan Çizimi 8

Adım 9: Gagayı renklendirin 

Yumuşak bir fırça ve beyaz boya kullanın ve gaganın üst kısmına hafif gölgeleme uygulayın. Siyah boya kullanarak gaganın kenarlarına yumuşak gölgeler ekleyin. Turuncu boyaya geçin ve gagaya yumuşak bir sprey uygulayın. İnce bir fırça ve beyaz boyaya geçin ve gagaya ince dokulu çizgiler ekleyin. 

Papağan Çizimi 9

Adım 10: Papağan taslağınızın ayaklarını dokulandırın 

İnce bir fırça ve siyah boya kullanarak ayaklara ince vuruşlar ekleyin. Doku katlarını artırarak bu adımı beyaz boyayla tekrarlayın. 

Papağan Çizimi 10

Adım 11: Zemin gölgesi ekleyin 

Siyah boya ve küçük bir fırça kullanarak papağanınızın ayaklarının ve kuyruğunun altına yumuşak noktalar ekleyin. Karıştırma fırçasına geçin ve gölgenin kenarlarını karıştırın. 

Papağan Çizimi 11

Adım 12: Basit papağan çiziminizi tamamlayın 

İnce, keskin bir fırça ve uygun renkleri kullanarak papağanınızın tüm figürünü çizin. Kusursuz bir görünüm için tüm görünür ana hatlar ve doku çizgileri yumuşatılmıştır. 

Papağan Çizimi 12

Vay! Az önce renkli bir papağan çizimi oluşturdunuz. Kendinizle gurur duymalısınız çünkü renkleri karıştırmak bazen oldukça zor olabilir. Neyse ki, Papağan Nasıl Çizilir kılavuzumuzda, çizilmesi son derece kolay, gerçekçi bir papağan konusunda sizi adım adım yönlendirdik! 

Sıkça Sorulan Sorular 

Bir papağan nasıl çizilir ve gerçekçi görünmesi nasıl sağlanır? 

Papağan çizmek ve gerçekçi görünmesini sağlamak zor gibi görünse de oldukça basittir. Adım adım giderseniz kusursuz ve gerçekçi bir papağan taslağı çizebilirsiniz. Çizim kılavuzumuzu takip edin, size tam olarak nasıl yapılacağını gösterelim. 

Papağan çizimim herhangi bir renk olabilir mi? 

Ama tabii! Papağanlar parlak ve güzel renkleriyle tanınırlar. Papağan çiziminiz için istediğiniz renk ve deseni oluşturabilirsiniz. Seçenekleriniz hiçbir şekilde sınırlı değil! Sadece seçtiğiniz renklerin birbiriyle uyumlu olduğundan emin olun. 

Related Posts