Saklı Plaj , Meksika’nın Saklı Cenneti

Saklı Plaj


Saklı Plaj (Playa del Amor), Meksika’nın Marieta Adaları’nda bulunan bir plajdır. Plaj, Puerto Vallarta’nın 22 deniz mili batısında yer alır. Saklı Plaj, 1906 yılında Meksika hükümeti tarafından bir deniz üssü inşa etmek için yapılan patlamalar sonucu ortaya çıkmıştır. Patlamalar sonucunda oluşan devasa bir obruk, plajın bulunduğu adanın ortasında yer alır. Plaj, sadece tekne ile ulaşılabilir. Saklı Plaj, Meksika’nın en popüler turistik mekanlarından biridir. Plaj, turkuaz renkli suları, beyaz kumları ve yemyeşil bitki örtüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

Saklı Plaj’a gitmek için öncelikle Puerto Vallarta’ya gitmek gerekir. Puerto Vallarta’dan kalkan tekneler, Saklı Plaj’a yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk yapar. Tekneler, genellikle sabahın erken saatlerinde kalkar ve akşamüstü döner. Saklı Plaj’a giriş ücreti yoktur.

Plaj’da yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Plajda yüzebilir, güneşlenebilir, şnorkel veya dalış yapabilirsiniz. Ayrıca, plajın çevresindeki adaları keşfedebilirsiniz. Saklı Plaj, romantik bir çiftler için ideal bir mekandır. Plaj, huzurlu ve sakin bir atmosfere sahiptir. Sevgilinizle birlikte Saklı Plaj’da unutulamaz bir gün geçirebilirsiniz.

Saklı Plaj’a gitmek için en iyi zaman, Kasım ve Nisan aylarıdır. Bu aylarda hava sıcaklığı ve su sıcaklığı idealdir. Ayrıca, bu aylarda yağmur yağma olasılığı daha düşüktür.

Saklı Plaj, Meksika’da mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Plaj, ziyaretçilerine unutulamaz bir deneyim sunmaktadır.

Zengin Kültürü ile Meksika

Meksika, Kuzey Amerika’nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri, güneyde Guatemala ve Belize, batıda Pasifik Okyanusu, doğuda Meksika Körfezi ve Karayip Denizi ile çevrilidir. Meksika, 1.972.550 kilometrekarelik yüzölçümü ile Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra Kuzey Amerika’nın en büyük ikinci ülkesidir.

Meksika, zengin bir tarihe ve kültüre sahip bir ülkedir. Ülkenin ilk sakinleri, MÖ 12.000 yıllarında Orta Amerika’ya göç eden Mayalar ve Azteklerdir. İspanyolların 16. yüzyılda Meksika’yı fethetmesinden sonra, ülke İspanyol İmparatorluğu’nun bir parçası haline geldi. Meksika, 1821 yılında bağımsızlığını kazandı.

Meksika, günümüzde Orta Amerika’nın en büyük ekonomisine sahip ülkesidir. Ülkenin ekonomisi, turizm, petrol ve doğal gaz üretimi, imalat ve tarım sektörlerine dayanmaktadır. Meksika, dünyanın en büyük kahve üreticilerinden biridir.

Meksika, ziyaret etmek için harika bir ülkedir. Ülkenin her yerinde, tarihi ve kültürel açıdan önemli yerler bulunmaktadır. Meksika’da ayrıca, muhteşem plajlar, yemyeşil ormanlar ve dağlar bulunmaktadır.

Related Posts