Site icon İnsanlopedi

Starfield : Eleştirmenlerden Tam Not Alan Bir Oyun

Starfield

Starfield

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından yayınlanan bir rol yapma video oyunudur. Starfield, açık uçlu bir oyundur ve oyuncular, oyunun dünyasını kendi hızlarında keşfedebilirler. Oyunda, oyuncular, farklı türde karakterler yaratabilirler ve farklı beceriler geliştirebilirler. 11 Kasım 2022’de Xbox Series X/S ve Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştür.

Oyun, 2330’larda geçiyor ve oyuncular, kendi kaderini çizebilecekleri bir uzay kaşifi olarak oynayabiliyorlar. Oyuncular, galaksiyi keşfedebilmektedir. Bunun sonucunda görevler yapabilmektedirler. Buna bağlı olarak dövüşebilmektedir ve ticaret yapabilmektedirler. Sonuç olarak Oyunda, oyuncular kendi gemilerini inşa ederek ve özelleştirebilmektedirler.

Starfield, açık uçlu bir oyundur. Bununla birlikte oyuncular, oyunun dünyasını kendi hızlarında keşfedebilirler. Oyunda, oyuncular, farklı türde karakterler yaratabilirler ve farklı beceriler geliştirebilirler. Oyunda, oyuncular, farklı türde silahlar ve zırhlar kullanabilirler.

Starfield, eleştirmenler tarafından olumlu karşılanmıştır. Oyunun grafikleri, oynanışı ve açık dünya tasarımı övülmüştür. Ancak, oyunun hata içerdiği ve bazı özelliklerin eksik olduğu da eleştirilmiştir.

Starfield, bir rol yapma oyunu hayranıysanız mutlaka oynamanız gereken bir oyundur. Özetlersek Oyun, size keşfedilecek devasa bir dünya, oynanacak çok sayıda görev ve karakter ve geliştirmeniz için çok sayıda beceri sunmaktadır.

Oyun Nasıl Oynanır ?

  1. Oyunu başlatın ve karakterinizi oluşturun. Karakterinizin cinsiyetini, görünümünü, özelliklerini ve becerilerini seçebilirsiniz.
  2. Oyuna başlayın ve galaksiyi keşfedin. Gezegenler, yıldızlar ve asteroitler keşfedebilirsiniz.
  3. Görevler yapın. Görevler size karakterinizin gelişiminde yardımcı olacaktır.
  4. Dövüş. Oyunda düşmanlarla karşılaşabilirsiniz. Düşmanlarla savaşmak için silahlar ve zırhlar kullanabilirsiniz.
  5. Ticaret yapın. Oyunda farklı türde mallar ticaret yapabilirsiniz. Ticaret yaparak para kazanabilirsiniz.
  6. Kendi gemilerinizi inşa edin ve özelleştirin. Oyunda kendi gemilerinizi inşa edebilir ve özelleştirebilirsiniz. Gemilerinizi kullanarak galaksiyi keşfedebilir ve görevler yapabilirsiniz.
  7. Oyunu istediğiniz gibi oynayın. Oyunda, kendi kaderinizi çizebilirsiniz. Oyunu istediğiniz gibi oynayın ve istediğiniz gibi eğlenin.

Oyunun Yorumları :


Starfield, eleştirmenler tarafından genel olarak olumlu karşılanmıştır. Metacritic’te 100 üzerinden 81 puan aldı.Bu nedenle Oyunun grafikleri, oynanışı ve açık dünya tasarımı övülmüştür. Ancak, oyunun hata içerdiği ve bazı özelliklerin eksik olduğu da eleştirilmiştir.

Oyun, bir rol yapma oyunu hayranıysanız mutlaka oynamanız gereken bir oyundur.

“Starfield, Bethesda’nın şimdiye kadar yaptığı en iyi oyunlardan biri.”

IGN

“Starfield, keşfedilecek devasa bir dünya ve oynanacak çok sayıda görev sunuyor.”

GameSpot


“Starfield, bir rol yapma oyunu hayranıysanız mutlaka oynamanız gereken bir oyun.”

Forbes

“Starfield, hata içeriyor ve bazı özelliklerin eksik.”

– Polygon

“Starfield, biraz tekrara düşüyor.”

 – The Verge

“Starfield, biraz hantal.”

– Kotaku
Exit mobile version