İnsanlopedi

Dünyanın En Ürkütücü Hastanelerinden birisi Willard Devlet Hastanesi

Willard Devlet Hastanesi

Willard Psikiyatri Merkezi , 1869’da açılmış ve başlangıçta Willard Devlet Hastanesi olarak adlandırılmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde akıl hastalığı olan bireyleri barındırmak ve tedavi etmek için inşa edilen birçok benzer kurumdan birisidir.

Hastane, 1970’lerde Willard Psikiyatri Merkezi olarak yeniden adlandırılmıştır. Ve akıl hastalığının tedavisindeki değişiklikler ve kurumsal bakımın azalması nedeniyle kapatılmıştır. 1995 yılına kadar faaliyette kalmıştır. Gaziler konut kompleksi , uyuşturucu ve alkol rehabilitasyon merkezi dahil olmak üzere başka amaçlar için kullanılmıştır.
19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Ana bina, o dönemde popüler bir mimari tarz olan Kirkbride Planı tarzında tasarlanmıştır. Binanın her iki yanında hastalara ışık ve temiz hava sağlamak amacıyla uzun kanatlar bulunmaktadır. Bununla birlikte, hastane zirvedeyken 4.000’den fazla hastayı barındırabilmiştir .

Willard Psikiyatri Merkezi, hastalarının ve personelinin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için birçok tesise sahiptir. Hasta, personel odaları, idari ofisler ve diğer tesisler mevcuttur. Buna yemek alanları, tuvaletler ve banyo tesisleri dahildir. Bununla birlikte, hasta ve personele yemek servisi yapmak için büyük yemekhaneleri veya kafeteryaları vardır. Ve ayrıca bazı hasta servislerinde daha küçük, daha özel yemek odaları olduğu varsayılabilmektedir. Hastaların ihtiyaçları ve güvenlikleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Birçok büyük kurumda olduğu gibi Willard Psikiyatri Merkezi de yıllar boyunca çeşitli söylentilere, efsanelere ve mitlere konu olmuştur. Bu hikayelerin bazıları gerçek olaylara veya deneyimlere dayanırken, diğerleri tamamen kurgudan oluşmuştur.

Willard Psikiyatri Merkezi

Hastaneyle ilgili yaygın bir söylenti vardır. Hastaların lobotomi ve diğer aşırı terapi biçimleri de dahil olmak üzere acımasız ve insanlık dışı muamele gördüğü bir yer olduğu fikridir. Geçmişte bazı psikiyatri hastanelerinin bu uygulamalara başvurduğu doğru olsa da, bunların özellikle Willard’da yaygın olduğuna dair çok az kanıt bulunmuştur.

Hastaneyle ilgili bir başka hikaye de, orada ölen eski hastaların hayaletlerinin oraya musallat olduğudur. Hastane arazisine gelen bazı ziyaretçiler, garip olaylar ya da hayaletimsi görüntüler gördüklerini bildirmişlerdir. Ancak doğaüstü faaliyetlerin varlığını destekleyecek somut bir kanıt bulunmamıştır.

Exit mobile version