Kaplan Nasıl Çizilir – Gerçekçi bir kaplan çizmeyi öğrenin

Herkes aslanların ormanların kralları olduğunu biliyor ama yanlış bilgilendirilmiş olsaydınız ne düşünürdünüz? Ormanın gerçek kralları aslında kaplanlardır! Aslanlar dahil diğer tüm kedilerden daha büyük, daha güçlü ve daha ağırdırlar ve aynı zamanda ormanda da yaşarlar. Bir kaplanın ağırlığı 661 pound’a kadar çıkabilir ve 8 feet uzunluğa kadar büyüyebilir! Bu büyük bir kedi. Bugünün kaplan nasıl çizileceğine dair öğreticide, The Jungle Book’taki ünlü Shere Khan’a benzer şekilde şiddetli ve güçlü bir kaplan yer alacak . Kalemlerinizi ve fırçalarınızı alın ve başlayalım!

Gerçekçi bir kaplan çizmek için adım adım kolay bir kılavuz 

Bir kaplan nasıl çizilir kılavuzumuzu takip edin; size gerçekçi ve şiddetli bir kaplanın nasıl çizileceğini adım adım gösterelim! Tam vücut kaplan çiziminin taslak kılavuzlarından ana hatlarını çizmeye, boyamaya, gölgelemeye ve renk karışımına kadar her adımı ayrıntılı olarak ele alacağız. Bu kılavuzun sonunda kolaylıkla kaplan çizmeyi öğrenmiş olacaksınız!

Aşağıdaki kaplan çizimi kolajı, hedefinize ulaşmak için atacağınız her adımı göstermektedir.

Kaplan çizim talimatı

Adım 1: Kaplan çiziminizin gövdesini çizin

Kaplanınızın vücudunu büyük bir oval çizerek çizerek başlayın. Bu ovalin soluna, başı temsil eden daha küçük bir daire çizin. 

Kaplan çizimi 1

Adım 2: Bacakları çizin 

Vücudun sol tarafında birbiriyle örtüşen iki dar oval çizin. Bu adımı vücudun sağ tarafında tekrarlayın. 

Kaplan çizimi 2

Adım 3: Vücudun Ana Hatlarını Belirleyin 

Kaplanınızın gerçekçi bir taslağını çizmek için daha önce oluşturduğunuz eskizleri kullanın. Baş, gövde ve arka gövde de dahil olmak üzere bacakları birleştirerek kaplanın dış hatlarını serbestçe çizmeye başlayın. 

Kaplan çizimi 3

Adım 4: Kaplan taslağınızın bacaklarını çizin 

Öndeki, tamamen görünür bacak ve pençeyi çizerek başlayın. Kısmen görünen ikinci bacağı tamamen görünen bacağın arkasına çizin. Bu adımı arka bacaklar için tekrarlayın 

Kaplan çizimi 4

5. Adım: Yüzü çizmek için kılavuzları ekleyin

Kaplanınızın yüzünün başının içine, merkez çizgisi görevi görecek tek bir kavisli dikey çizgi çizin. Alt kavisli çene çizgisi de dahil olmak üzere kesişen dört yatay çizgi çizin. 

Bu kılavuzlar daha simetrik bir kaplan yüzü çizmemize yardımcı olacak. 

Kaplan çizimi 5

Adım 6: Yüz özelliklerini çizin 

Kaplan yüzü çizimindeki ilk iki dikey çizginin arasına keskin göz kemerli iki göz çizin. Her göze bir iris çizin. Burun deliklerini orta çizgiye çizerek devam edin ve hemen altına kavisli bir ağız ve çene çizgisi çizin. Kulakları kaplanın kafasının üstüne ekleyin. Kavisli bir kuyruk çizerek adımı bitirin. 

Kaplan çizimi 6

Adım 7: Deseni gerçekçi kaplan çiziminize ekleyin 

Bu adıma, baş ve yüze, yüz özelliklerini çevreleyen soyut çizgi desenleri çizerek ve deseni boyun ve gövde etrafına yerleştirerek başlayın. Büyük alanlar daha büyük desenler içermeli, küçük alanlar ise daha küçük ve daha sıkı desenlere sahip olmalıdır. İşiniz bittiğinde görünür kılavuzları silebilirsiniz. 

Kaplan çizimi 7

Adım 8: İlk boya katmanını boyamak 

Sıradan bir fırça ve koyu turuncu boya alın ve kaplan taslağının tamamını eşit şekilde boyayın 

Kaplan çizimi 8

Adım 9: Tam vücut kaplan çiziminizi gölgeleyin 

Yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanarak kaplanınızın yüzünü, kafasını, bacaklarını, vücudunu ve kuyruğunu yumuşak bir şekilde gölgelemeye başlayın. Bir karıştırma fırçası kullanın ve yeni gölgelenen alanları soluklaştırın. 

Kaplan çizimi 9

Adım 10: Deseni doldurun 

İnce, keskin bir fırça ve gri boya alın ve desen çizgilerini kaba, üst üste binen çizgilerle doldurun. Bu adımı siyah boyayla tekrarlayın. 

Kaplan çizimi 10

Adım 11: Gerçekçi kaplanınızın vücudunu dokulandırın 

Önceki adıma benzer şekilde, ince bir fırça ve ten rengi, ten rengi ve gri boya kombinasyonunu alın ve desen çizgileri boyunca ve aralarına ince fırça darbeleri çizin. Bu adımı kulakların içinde ve göz çevresinde tekrarlayın.

Bu, daha yapılandırılmış bir kürk oluşturur ve gerçekçi kaplan çiziminizi geliştirir. 

Kaplan çizimi 11

Adım 12: İkinci bir boya katmanı ekleyin 

İnce, keskin bir fırça ve beyaz boya kullanarak kaplanınızın vücudunun, boynunun ve kuyruğunun alt yarısı boyunca kaba ve üst üste binen doku çizgileri ekleyin. Bu adımı açık gri boyayla tamamlayın ve bacakların alt kısmına ince fırça darbeleri ekleyin. 

Kaplan çizimi 12

Adım 13: Kaplan yüzünüzü renklendirin 

Öncekiyle aynı fırçayı kullanarak beyaz boyaya geçin ve kaplan taslağınızın yüzü ve başı için ikinci boya katmanını ekleyin. Siyah boyayla devam edin ve ağız ve burun deliği bölgesi dahil olmak üzere baş ve yüzdeki desen çizgilerini doldurun. Yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanarak her bacağın arkasına ve alt pençe çizgisi boyunca yumuşak gölgeler ekleyin;

Kaplan çizimi 13

Adım 14: Gözleri renklendirin 

İnce bir fırça ve siyah boya kullanarak her gözün çevresine bir çerçeve çizin. Açık zeytin yeşili rengine geçin ve her gözü doldurun. Her gözün göz bebeğini siyah boyayla doldurun. Her göze ışıltı eklemek için gözleri beyaz boyayla tamamlayın. 

Kaplan çizimi 14

Adım 15: Dış kürkü güzelleştirin 

Bu adımda, kaplan çiziminizin ana hatlarının ötesine uzanan ince fırça darbelerini boyamak için ince bir fırça ve uygun boyalar kullanacaksınız. Bu, “kesilmiş” bir görünüm değil, gerçekçi bir taslak oluşturur. Beyaz ve siyah boyayı birleştirin ve bıyık çizmek için yüzün alt kısmına ince fırça darbeleri uygulayın

Kaplan çizimi 15

Adım 16: Zemin gölgesi ekleyin 

Küçük, yumuşak bir fırça ve siyah boya kullanarak kaplan çiziminizin hemen altına koyu bir gölge ekleyin. Gerçekçi bir görünüm oluşturmak için bir karıştırma fırçası kullanın ve gölgenin kenarlarını düzeltin 

Kaplan çizimi 16

Adım 17: Tam vücut kaplan çiziminizi tamamlayın 

İnce, keskin bir fırça ve uygun renkleri seçin ve kaplanınızın tüm hatlarını gözden geçirin. Gerçekçi bir kaplan çizimini bu şekilde elde edersiniz! 

Kaplan çizimi 17

Az önce şiddetli ve güçlü görünen gerçekçi bir kaplan çizdiniz. Adım adım kılavuzumuzdan memnun kaldığınızı ve bugün edindiğiniz becerilerden en iyi şekilde yararlanacağınızı umuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Bir kaplan çiziminde hangi renkler olabilir? 

Bugünün kaplan nasıl çizileceğine dair öğretici bir Bengal kaplanına dayanmaktadır. Bengal kaplanları geleneksel olarak siyah çizgili turuncu kürk rengine sahiptir. Ancak beyaz ve çizgisiz beyaz kaplanlar gibi başka renk çeşitleri de var. Bu renklerden herhangi birini seçebilirsiniz ve daha da önemlisi kaplanınız yine de gerçekçi görünecektir!  

Kaplan yüzü çizmek kolay mı? 

Doğru çizgileri çizerseniz kaplanınız için simetrik bir yüz oluşturabilirsiniz. Talimatlarımız size adım adım kaplan yüzünü nasıl kolayca çizebileceğinizi gösterir. Biraz pratik yaparak herhangi bir hayvanın yüzünü kolaylıkla çizebileceksiniz ! 

Related Posts