Mandala – Yazdırmak ve Renklendirmek için En Güzel 30 Mandala

Mandalaları sadece çizmekle kalmaz, aynı zamanda genç ve yaşlılar için baskı ve renklendirme içinde kullanabilirsiniz. Mandalalar özellikle çocuklar için oldukça uygun şablonlara sahiptir .Motifin inceliğine göre de farklı zorluk derecelerine sahip olmaktadır. Burada özel kullanım için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok çeşitli Mandala boyama şablonları bulacaksınız.

Mandalalar, çeşitli inançlar için büyülü veya manevi anlamı olan geometrik bir şekildir. Mandalalar genellikle daire veya kare şeklindedir ve merkezde bir nokta veya sembol bulunur. Bu merkez, evren, aydınlanma veya kişinin iç benliğini temsil eder. Ancak Batı kültüründe sanatsal geometrik şekiller rahatlamaya ve meditasyona hizmet eder.

Mandala adı nereden geliyor?

Sanat formu zaten çok eskidir. Merkezi daire şeklinde olan ilk mağara resimleri yaklaşık 25.000 yıl önce yapılmıştır. Kızılderililerin, Aborjinlerin ve Keltlerin kültüründe de merkezi olan yuvarlak geometrik çizimler var olmuştur. Bu çizim biçimi daha sonra Asya’da daha da geliştirilmiştir. Bu dönemde renkler de devreye girmiştir. Bugün bildiğimiz ve takdir ettiğimiz mandala sanatı bu şekilde gelişmiştir.

Bu nedenle hemen başlayabilmeniz için çıktısını alıp renklendirebileceğiniz mandalaları sizler için bir araya getirdik. Mandalalar için şablonlarına tıklayıp bunları PDF okuyucuyla açabilirsiniz. Burada boyama sayfalarını doğrudan yazdırabilirsiniz. Veyahut daha sonra kullanmak üzere sabit sürücünüze kaydedebilirsiniz. Bunlar, kişisel kullanım için kısıtlama olmaksızın kullanabileceğiniz ve yazdırabileceğiniz ücretsiz şablonlar ve resimlerdir.

Çocuklar için yazdırılacak ve renklendirilecek mandalalar

Çocuklara yönelik bu mandalalar daha geniş alanlar içerdiğinden renklendirilmesi biraz daha kolaydır. Ancak yetişkinler için de uygundurlar.

zor mandala deseni çizimi
basit mandala şablonu
Kolay renklendirme mandala şablonu
kolay renklendirme mandala şablonu

Yetişkinler ve profesyoneller için yazdırılacak ve renklendirilecek mandalalar

Renklerin uyumu Mandala şablonu

Yetişkinlere yönelik bu mandalalar yalnızca yetişkinler ve renklendirme profesyonelleri için değil, aynı zamanda deneyimli çocuklar ve gençler için de uygundur.

hareketli görünüm şablon
laleli mandala şablonu
Rumi desenli klasik mandala şablonu
Geleneksel kalın çizgi mandala şablonu
siyah beyaz kalın çizgi mandala şablonu
siyah beyaz noktalı mandala şablonu
Gölgeli Türk Teyzini Mandala Şablonu
Kolay çini desen mandala şablonu
Ağaç mandala insanlopedi
etnik çiçek desen mandala şablonu
Çizgi desen siyah beyaz mandala şablonu
geometrik mandala şablonu
mistik mandala şablonu
İllüstrasyon Mandala şablonu
siyah beyaz vektörel mandala şablonu
dünyadaki farklı çocuklar mandala şablonu
kurt desenli mandala şablonu
Para ritüeli mandala şablonu
osmanlı işlemesi mandala şablonu
ayçiçeği mandala şablonu
doğum ritüeli mandala şablonu
Yeniden Doğma mandala şablonu
9 delikli nazar ritüeli mandala şablonu
yeniden varoluş mandala şablonu
Arınma ritüeli mandala şablonu

Related Posts