Mor-G: Bir Düşündüren Roman

Mor-G

MOR-G, Kahraman Tazeoğlu ve MH Kan’ın yazdığı MOR distopik romanlar serisinin ikinci kitabıdır. İlk kitap olan MOR, pandemilerin gelişini öngördü ve ikinci kitap olan MOR-G, dünyanın korkunç yeni düzenini hayal ediyor. pandemiden sonra.

MOR-G, nüfusun çoğunluğunun bir dizi pandemi tarafından yok edildiği bir dünyada geçiyor. Hayatta kalanlar, Muhafızlar olarak bilinen bir grup bilim insanı tarafından yönetilen totaliter bir devlette yaşamaya zorlanıyor. Muhafızlar, hayatta kalanları dış dünyanın tehlikelerinden korumak için özgürlüğün ve bireyselliğin bastırıldığı yeni bir toplum yarattı.

Hikaye, bu yeni dünyada hayatta kalma mücadelesi veren Anya adlı genç bir kadının yolculuğunu anlatıyor. Anya, Muhafızlara karşı savaşan bir direniş grubunun üyesidir. Hayatta kalanları Muhafızların baskısından kurtarmaya ve dünyaya özgürlüğü geri getirmeye kararlı.

MOR-G özgürlük, kontrol ve totaliterliğin tehlikelerini araştıran düşündürücü bir roman. Güvenlik adına özgürlüklerimizin elimizden alınmasına izin vermenin tehlikeleri hakkında uyarıcı bir hikaye.

İşte MOR-G hakkında bazı ek ayrıntılar:

  • MOR-G başlığı, Türkçe’de “mor” anlamına gelen “mor” ve “G” (“Koruyucu” anlamına gelen) kelimelerinin birleşimidir. Mor renk, salgınlarda dökülen kanı temsil eder ve G, bu kadar çok acıya neden olan Muhafızları temsil eder.
  • Roman Türkiye’de geçiyor ama herhangi bir ülkede rahatlıkla geçebilir. Romanın temaları evrenseldir ve bugün içinde yaşadığımız dünyayla ilgilidir.
  • Roman aksiyon ve gerilim dolu. Pek çok kıvrım ve dönüş var ve okuyucu bundan sonra ne olacağından asla emin değil.
  • Roman aynı zamanda düşündürücü. Özgürlüğün, kontrolün ve totalitarizmin doğası hakkında sorular ortaya çıkarıyor. Okuduktan sonra uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir kitap.

Düşündürücü, aksiyon dolu ve merak uyandıran bir distopik roman arıyorsanız MOR-G’yi şiddetle tavsiye ederim. Okumayı bitirdikten sonra uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir roman.

Mor-G, eleştirmenlerden de olumlu eleştiriler aldı. Roman, “heyecan verici”, “düşündürücü” ve “güçlü bir mesajı olan bir kitap” olarak tanımlandı. Mor-G, mutlaka okunması gereken bir kitap

Related Posts