Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu

2019 yılında gösterime giren, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun yaptığı, senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun yaptığı biyografi ve dram türündeki Türk sinema filmidir. Ayrıca Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filmin başrolünde, Naim Süleymanoğlu’nu canlandıran Hayat Van Eck yer almaktadır.

Film, Naim Süleymanoğlu’nun çocukluğundan başlayarak, halter kariyeri boyunca yaşadığı zorluklar ve başarıları konu alıyor. Özetle Naim Süleymanoğlu, 15 yaşındayken dünya rekoru kırarak, dünyanın en genç haltercisi unvanını kazanmıştır. Bununla birlikte bu başarısını, 1984 Los Angeles Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak perçinlemiştir. Naim Süleymanoğlu, kariyeri boyunca 7 dünya rekoru, 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ve 7 dünya şampiyonluğu kazanmıştır.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Recep Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Uğur Güneş ve Bülent Alkış gibi isimler yer almaktadır.

Film, 2019 yılında vizyona girdiğinde, eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır. Film, Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini başarılı bir şekilde aktardığı için övgü almıştır.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Film eleştirileri :

  • “Hayat Van Eck, Naim Süleymanoğlu’nu olağanüstü bir şekilde canlandırmış. Film, Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini başarılı bir şekilde aktarıyor.” – SinemaTürk
  • “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, Türk sinemasının en iyi biyografi filmlerinden biri. Naim Süleymanoğlu’nun başarıları ve zorlu yaşamı, filmde etkileyici bir şekilde anlatılmıştır.” – Milliyet
  • “Hayat Van Eck’in performansı, Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesine büyük bir katkı sağlıyor. Film, duygusal ve ilham verici bir deneyim sunmaktadır.” – Habertürk

Bununla birlikte Filmin yorumlarından bazıları şu şekildedir:

  • “Hayat Van Eck, Naim Süleymanoğlu’nun hayatının hakkını vermiş. Film, Naim Süleymanoğlu’nu daha yakından tanıma fırsatı sunmaktadır”
  • “Film, Türk sinemasının gururu. Naim Süleymanoğlu’nun başarılarını ve mücadelesini, bu filmle yeniden hatırlayacağız.”
  • “Film, Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini başarılı bir şekilde anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.”

Related Posts