Karahindiba çizmek – Karahindiba çizmeyi öğrenin

Karahindiba harika bir bitkidir, yemesi güzeldir ama dünyaya bir dilek göndermek için daha da iyidir. Bu derste 15 kolay adımda gerçekçi bir karahindiba çiziminin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Karahindiba çiçeğini nasıl şekillendireceğinizi ve ardından gerçekçi bir şekilde renk ve detayları nasıl ekleyeceğinizi size göstereceğiz. Karahindiba nasıl çizileceğini öğrenmek istiyorsanız bize katılın!

karahindiba

Tüm sanatçılar için adım adım karahindiba çizimi

Gerçekçi çiçeklerin nasıl çizileceğini öğrendiğimizde işin püf noktası her zaman doğru şekil ve oranlarla başladığınızdan emin olmaktır. Gerçekçi bir karahindiba çizimi oluşturabildiğimizden emin olmak için eğitimimize bir dizi yapım adımıyla başlayacağız. Bu ilk adımlar, yuvarlak bir karahindiba kafası oluşturmamıza yardımcı olacak ve çizimin tamamı için tuvalimizde bize bol miktarda alan sağlayacaktır. Aşağıda karahindiba çizim eğitiminin tamamına genel bir bakış görebilirsiniz. 

Karahindiba

Karahindibalar çoğunlukla beyaz olsa da bu karahindiba çizimine biraz renk ekleyelim. Bu renklendirme adımları için kendinizi en rahat hissettiğiniz ortamı kullanabilirsiniz. Talimatlarımız tek bir boyama ortamı için yazılmıştır, ancak renkli kalemler kullanmayı tercih ederseniz adımları ihtiyaçlarınıza göre kolayca uyarlayabilirsiniz. Bu karahindiba taslağı için dijital çizim tabletini de kullanabilir ve yine adımları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. 

Aletlerinizi alıp hazır olduğunuzda karahindiba çizimimizi oluşturmaya başlayabiliriz. 

Adım 1: Karahindibanın ana tohum kapsülünü çizin

Karahindiba çizimimize tek bir oval bina adımı çizerek başlayacağız. Kanvasınızın ortasını bulun ve sağ alta doğru hafifçe eğimli küçük oval bir şekil çizin. Bu ilk yapım adımları için silinmesi kolay bir ortam kullanmanızı öneririz. Fiziksel medya için 6H gibi silinmesi kolay açık renkli bir kalem kullanın. 

Dijital tabletle çalışıyorsanız yapım adımları için ayrı bir katman kullanın. 

Karahindiba çizimi 1

Adım 2: Tohum kafasının taslağını oluşturun

Tohumların ana gövdesini oluşturduktan sonra artık karahindiba tohumlarının veya “havacıların” temel şeklini çizebiliriz. Artık ilk inşaat ovalinin etrafına büyük bir daire çizebilirsiniz. Simetrik bir karahindiba çizimi oluşturabilmek için her bir tohumun ne kadar çıkıntı yapması gerektiğini belirlemek için bu daireyi kullanırız. 

Karahindiba çizimi 2

Adım 3: Karahindiba taslağınızın tohum çizgilerini planlayın 

Artık tohum kabuklarını ve tohumların ana hatlarını oluşturduğumuza göre, karahindiba çizimimizin gerçek tohumlarını planlamaya başlayabiliriz. Artık merkezi bölmeden çevreye doğru uzanan birkaç çizgi çizebilirsiniz. Hala tohumların uçlarını eklememiz gerektiğinden, bu çizgilerin ikinci inşaat çemberinin kenarına kadar uzanmasını istemezsiniz. 

Bu adımı tamamlamak için dairenin sol alt kısmına birkaç kavisli yaprak benzeri şekil çizebilirsiniz, çünkü sapı buradan aşağı doğru çekeceğiz. 

Karahindiba çizimi 3

4. Adım: Nokta ayrıntılarını eklemeye başlayın 

Artık tohum kafalarının detaylarını birkaç dağınık noktayla eklemeye başlayabiliriz. Bazı tohum çizgilerinin uçlarının hemen üstüne, her tohumun baş kısmını temsil edecek küçük noktalar ekleyin. Bu küçük noktalar dikkat çekici olmalıdır. 

Karahindiba çizimi 4

Adım 5: Karahindiba çiziminin ayrıntılarını doldurun

Bu adım çok zaman alıcı olduğundan biraz sabırlı olmanız gerekir. Bu adımda ne kadar hassas ve dikkatli olursanız, son karahindiba taslağınız o kadar iyi olur, bu yüzden acele etmeyin. Artık önceki adımda çizdiğiniz noktaların her birinden dışarı doğru küçük eğri çizgiler çizebilirsiniz. Daha büyük tasarım çemberinin dışına çok fazla çıkmamaya çalışın. 

Saç çizgilerinin her biri yukarı ve hafifçe içe doğru kıvrılmalıdır. 

Karahindiba çizimi 5

Adım 6: Karahindiba çiziminizin sapını çizin

Artık karahindibanın kafasının ana hatları belli olduğuna göre şimdi sapı çizelim. Daireyle örtüşecek şekilde hafifçe aşağı ve tuvalin soluna doğru kıvrılan iki kök çizgisi çizin;

Karahindiba çizimi 6

Adım 7: Uçan karahindiba tohumlarınızı çizin

Birkaç uçan tohum olmadan karahindiba çizimi tamamlanmış sayılmaz. Kanvasın sağ üst tarafına ve sağ üst tarafa kadar birkaç ayrı tohum ince çizgisi çizin. Bu tohumların bir saç çizgisi, küçük, uzun oval bir tabanı ve küçük saç çizgileri olmalıdır. 

İpucu: Tohumlar karahindibanın ana çiziminden ne kadar uzaktaysa o kadar küçük olmalıdırlar. 

Karahindiba çizimi 7

Adım 8: Tohumlarınızı renklendirin 

Şimdi tohumların tabanından başlayarak karahindiba çizimimizi renklendirmeye başlayalım. Biraz koyu kahverengi boya alın ve küçük bir fırça kullanarak karahindiba çiçeğinin ortasını bu renkle nazikçe doldurun. Daha sonra çok küçük bir fırça ve aynı boyayı kullanarak yüzen tohumlarınızın altını doldurabilirsiniz;

Karahindiba çizimi 8

Adım 9: Sapınıza temel renk ekleme

Bu adım için açık bir zeytin yeşili tonuna ve küçük bir karıştırma fırçasına ihtiyacınız olacak. Karahindiba çiziminizin sapını doldurun ve daha önce çizdiğimiz sepallere aynı rengi ekleyin;

Karahindiba çizimi 9

Adım 10: Tohumların izini boyayla çizin

Bu adım için çok keskin bir fırçaya ve biraz beyaz boyaya ihtiyacınız olacak. Artık tohumların üst saç çizgilerini dikkatlice takip edebilirsiniz. 

Karahindiba çizimi 10

Adım 11: Tohumlarınıza renk katın

Bir önceki adımda karahindiba tohumlarının uçlarındaki ince çizgileri beyaz renkle çizmiştik. Şimdi tohumlarınızın çizgilerini krem ​​rengi bir tonla takip edelim. Bu renk farkı tohumların uçlarının özellikle iyi bir şekilde öne çıkmasını sağlar

Çok ince bir fırça kullanarak karahindiba tohumlarınızın her bir çizgisini çizin ve daha büyük yardımcı şeklin içindeki boşluğu doldurun. 

Karahindiba çizimi 11

Adım 12: Merkez Çizgileri Karartmak 

Artık krem ​​​​bazı elde ettiğimize göre, farklı unsurları birbirinden ayırmak için her bir tohumun merkez çizgisini daha koyu bir renkle izleyebiliriz. Aynı keskin fırçayı ve bir miktar siyah boyayı kullanarak, aşağıdaki örneğimizde gördüğünüz efekti oluşturmak için merkez çizgisinin büyük bir bölümünü çizin. 

Karahindiba çizimi 12

Adım 13: Yüzen Tohumlarınızı Karartmak

Artık yüzen tohumları daha da koyulaştıracağız. Çok keskin bir fırça ve siyah boya alın ve yüzen tohumların tüm ana gövdesini dikkatlice çizin. 

Karahindiba çizimi 13

Adım 14: Yüzen tohumların üzerindeki ince çizgileri rötuşlayın

Sondan bir önceki adımımızda, yüzen tohumların uçlarındaki ince çizgileri çizmek için biraz krem ​​boya kullanacağız. 

Karahindiba çizimi 14

Adım 15: Gerçekçi karahindiba çiziminizi tamamlama

Son adımımız iki bölümden oluşuyor. Öncelikle gövdeye bazı vurgular ve doku çizgileri ekleyelim. Küçük bir karıştırma fırçası ve biraz sarı ve ardından beyaz boya kullanarak sapın ortasını dikkatlice işaretleyin. Adımı tamamlamak ve kusursuz biçimde gerçekçi bir karahindiba çizimi oluşturmak için ana hatları ve kılavuzları kaldırıyoruz. Keskin bir fırçayla ana hatları çizin ve kılavuz çizgilerini silin. 

Karahindiba çizimi 15

Tebrikler! Artık kendi güzel ve gerçekçi karahindiba çiziminizi tamamladınız. Gördüğünüz gibi birkaç basit adımı izlerseniz yumuşak, narin ve gerçekçi bir karahindiba çizimi oluşturmak kolaydır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Gerçekçi bir karahindiba çizimi nasıl oluşturulur?

Gerçekçi bir karahindiba çizimi oluşturmak, çiçeğin çok narin ve kırılgan olması nedeniyle zor görünebilir. Aynı zamanda çok parlak olduğundan beyaz bir tuval üzerinde doğru renkleri elde etmek zor olabilir. Ancak karahindiba çizim kılavuzumuzla sadece birkaç adımda çok gerçekçi bir karahindiba taslağı oluşturabilirsiniz. 

Karahindiba taslağı oluşturmanın en zor kısmı nedir? 

Gerçekçi bir karahindiba çizimi oluşturmanın en zor kısmı kesinlikle beyaz çiçek uçlarınızın beyaz tuval üzerinde görünür olmasını sağlamaktır. Daha koyu bir tuval üzerine karahindiba taslağı çizmeyi denemek istiyorsanız, bu ilk önce tekniği pratik etmenin iyi bir yolu olabilir;

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir