THE NAME OF THE ROSE

GÜLÜN ADI

Gizemli Bir Kitabın Peşinde

The Name of the Rose , Umberto Eco tarafından yazılmıştır. 1980 yılında yayımlanan romanın uyarlaması olarak1986 yılında yapılmış bir İtalyan-Alman ortak yapımıdır. İtalyanca ve İngilizce dillerinde çekilen film, gizemli bir cinayetin çözülmesine odaklanmıştır. Film, 14. yüzyılda İtalya’da ki bir manastırda geçenleri konu almaktadır.

OYUNCULARI

Filmde başrolleri Sean Connery ve Christian Slater paylaşır.

F. Murray Abraham , Michael Lonsdale , Ron Perlman, Valentina Vargas, Elya Baskin, Feodor Chaliapin Jr. ve William Hickey gibi ünlü isimlerinde yer aldığı film Jean-Jacques Annaud tarafından yönetilmiştir.

The Name of the Rose, 14. yüzyıl İtalya’sında geçen bir hikayedir. Franciscians tarikatının lideri Güzel William bir manastıra gider. Orada bir cinayet olayıyla karşılaşır. William, arkadaşı Adso da Melk ile orada kalmaya ve cinayeti çözmek için manastırdaki kitapların kökenini araştırmaya başlarlar.

Sean Connery, filmdeki başrolü olan Güzel William’ı oynar. Connery, William’ın karizmatik ve inançlı karakterini canlandırır. Christian Slater ise, William’ın arkadaşı Adso da Melk’i canlandırır. Slater, Adso’nun zeki ve meraklı karakterini etkili bir şekilde canlandırır.

Ron Perlman, İbrahimi oynar ve manastır da yaşayan bir derviştir. Valentina Vargas, Adelma karakterini canlandırır. Adelma, manastırda yaşayan bir kadındır. Elya Baskin, Remigio da Varagine’yi oynar. Remigio da Varagine, manastırın baş rahibesidir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir